Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 23-11-16, 21:53
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.373
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vassilis23 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου Κλεόβουλε!πρόσθεσα 20kg κάποιες πέτρες χωρίς να βγάλω τις ρίζες που μου αρέσουν επειδή δημιουργούν σπηλιές και διαδρόμους...Το αποτέλεσμα αισθητικά δεν είναι και τόσο ωραίο,αλλά πιστέυω να είναι λειτουργικό για τα ψάρια...αισθητικά θέλει δουλίτσα.....πέτρες τουλάχιστον διάλεξε ένα είδος και χρειάζεσαι και κάποιες πιο ογκώδεις
ελπίζω να μην έχω κάποιο απρόοπτο γιατί το dow δεν φτάνει μεχρι την αριστερή πλευρά του ενυδρείου και κάποιες ρίζες πατάνε σημειακά κάτω στο τζαμι....
Όσον αφορά την ψαροσύνθεση λέω να πάω σε Pseudotropheus saulosi με τον φόβο να μου πουλήσουν υβρίδια (6 μικρά σκέφτομαι για αρχή..)
1) Ποιά η διαφορά τους με τα Chindongo Saulosi??Chindongo saulosi είναι η νέα ονομασία τους
2) Yπάρχει κάποιο σχετικά εμπιστο μαγαζί στην Αθηνα που να φέρνει τα Taiwan Reef F1 (στειλε pm αν μπορεις)? βάλε καμιά αγγελία, καθαρά έχουν αρκετοί πιά...
3) Tα Iodotropheus sprengerae (4 μικρά) θα ταίριαζαν με τα saulosi ή αν τα βάλω μετέπειτα στο ενυδρείο θα τους επιτήθονται τα saulosi? ταιριάζουν και δεν θα έχουν πρόβλημα με τα σαουλόσι
4) H σκληρότητα ΚΗ 14 είναι ανεκτή ή να κοιτάξω να την κατεβάσω στο 5? προσάρμοσε τα στο νερό της βρύσης σου και θα είναι οκ
...........
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01499 seconds with 11 queries