Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 23-02-05, 12:42
Cristos Ο χρήστης Cristos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-09-2004
Μηνύματα: 67
Προεπιλογή

Καλημέρα σε όλους. Μετά από τις οδηγίες σας όσον αφορά την χρήση του Flagyl για τα εξάμιτα θέλω να σας ενημερώσω ότι δυστυχώς η κατάσταση των δίσκων ότι είναι η ίδια. Δεν τρώει κανένα από τα δύο τροφή αλλά παρατήρησα τον αρσενικό χθες ότι έτρωγε τα φύλα ενός φυτού που έχω μέσα. Το θηλυκό δεν τρώει τίποτα. Έχει αδυνατίσει και φαίνεται αισθητά. Το αρσενικό προς το παρών δεν έχει κάποια εξωτερικά σημάδια ασθένειας αλλά δεν μου τρώει. Είχα παρατηρήσει τα εξάμιτα στον αρσενικό και τώρα νομίζω ότι έχουν φύγει. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Οι τιμές είναι οι εξής PH: 6.5, NO2: 0, NH3NH4: 0, GH:7, KH: 6, NO3: 10. Πριν από την θεραπεία με το Flagyl είχα χρησιμοποιήσει ένα φάρμακο της εταιρείας ΤΟΤΤΟ που ήταν για τα εξάμιτα.
Μετά από όλα αυτά δεν είδα καμία αλλαγή στην συμπεριφορά τους.
Παρατήρησα το θηλυκό και είδα ότι τα πάνω πτερύγια της ότι έχουν αρχίσει και φαγώνονται σε ένα μέρος.
__________________
120 λίτρα, κυκλοφορητής 600 λίτρα/ώρα, θερμοστάτη 100 watt, λάμπα 25 watt. Φυτά 2 Anubias, 1 Echinodorus bleheri , 2 Cryptocoryne Walkeri, Ceratophyllum demersum, Shinnersia Rivularis. Ψάρια: 1 ζευγάρι δίσκους Green,
60 λίτρα 1 οτόκυκλους, 1 μονομάχο, 5 Zebra Danio, 2 αρσενικούς ξιφοφόρους και 2 θηλυκά, 4 ροδόστομους
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01340 seconds with 11 queries