Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 13-09-10, 22:09
Το avatar του χρήστη AQUA PURA
AQUA PURA Ο χρήστης AQUA PURA δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 28-02-2007
Περιοχή: Αθήνα, Ν.Ιωνία
Μηνύματα: 692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αber Εμφάνιση μηνυμάτων
ξαρει κανεις κανενα φυτωριο στην αθηνα που να την εχει (διωναια) στα σιγουρα?
Αυριό θα πάω σε 2-3 φυτώρια να δώ κατι που θέλω και θα σε ενεμερώσω...


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mikeruless Εμφάνιση μηνυμάτων
To ξερω πως ειναι λιγο τολμηρο να ξεκιναω με τετοια φυτα σαν πρωτη προσπαθεια,γι αυτο ειπα να συμβουλευτω τους ειδικους του θεματος οποτε να αποφυγω οσο το δυνατον τα λαθη και να βγει κατι ομορφο το οποιο θα κρατησει.μπορει καποιος να μου πει ιδανικες διαστασεις για το viv γιατι λεω να ξεκινησω με την κατασκευη απο τη αλλη εβδομαδα.

Δεν υπάρχουν συγκεκριμένες διαστάσεις για τα viv φίλε μου. ..είναι θέμα γούστου... επίσης θα κοιτάξεις τι χρειάζονται τα συγκεκριμένα φυτά που έχεις επιλέξει…(carnivorous) αλλά και οι διαστάσεις να σε βολέψουν και για αλλα landscapes τα οποία θα γίνουν στο μέλλον. Έχεις σκεφτεί περίπου πως θέλεις να κάνεις το viv? Για τέτοιου είδους φυτά θα μου άρεσε κάποιο viv το οποίο να έχει ύψος σαν του Ηλία (iliaspanagiotou) και τα φυτά να είναι πάνω σε πλάτη …έχε το νου σου για την αγορά των φυτών γιατί τα συγκεκριμένα είδη που θες να βάλεις υπάρχουν πιο πολύ το καλοκαίρι…(είναι λίγο της μόδας το καλοκαίρι επειδή τρώνε μαμούνια...) και κάτι άλλο είχα πάει σε ένα φυτώριο και πήρε το μάτι μου χώμα για carnivorous θα περάσω αύριο και θα σε ενημερώσω…άρχισε να ψάχνεις και εσύ…..
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01537 seconds with 11 queries