Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 28-03-11, 03:51
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Question betta με γαριδες....γινεται?

μια ερωτηση προς οποιον εχει περισσοτερη εμπειρια απο εμενα στο θεμα εδω μεσα,(δλδ σχεδον ολοι) εχω σε 60 λιτρα 4 betta.1 αρσενικο και 3 θυληκα και μαζι υπαρχουνε μια bamboo shrimp(νομιζα οτι ητανε αμανο αλλα τελικα μαλον δεν ειναι)και 2 cherry red.μεχρι στιγμης δεν εχω παρατηρησει να δημιουργουνε προβλημα (κυνηγητο) απτα ψαρια προς τις γαριδες ειδικα με την bamboo shrimp το αντιθετο,οποτε πλησιασει καποιο betta το διωχνει.η απορεια μου ειναι με τις red cherry.αυτες ειναι μονο δυο προς το παρον και ειναι παντα κρυμμενες.η μεγαλη bamboo αλλαξε και ρουχα σημερα,απτις αλλες δυο δεν εχω δει κατι.εχει κρατησει καποιος αλλος betta με γαριδες?γινεται η θα πρεπει να βρω αλλη λυση?σκεφτομαι να βαλω αλλες πεντε τουλαχιστον red cherry γιατι μου αρεσουνε πολυ αλλα αν προκειται να ζουνε σε περιβαλλον τρομοκρατιας προτιμω να μην το κανω.απτην αλλη λυπαμαι να δωσω το μονομαχο μου μου αρεσει παρα πολυ.καταλαβαινω βεβαια οτι δε μπορουμε να ταχουμε ολα αλλα διαβαζα για ανθρωπους που δεν εχουν προβλημα και γενικα το σκηνικο ειναι "τι θα σου κατσει"δεν εχω δει ομως επιθετικη συμπεριφορα απτα betta μεχρι τωρα γιαυτο το σκεφτομαι.απτην αλλη δεν ξερω τι θα γινει αν γεννησουνε μικρα... σιγουρα θαναι καλος μεζες για τα Betta.αν ομως ζουνε τρομκρατημενες οι γαριδες θα φτασουνε να γεννησουνε?
ευχαριστω προκαταβολικα για οποια απαντηση.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01640 seconds with 11 queries