Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 21-06-14, 11:33
DIMITRAMAS Ο χρήστης DIMITRAMAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2014
Περιοχή: ΓΕΡΑΚΑΣ
Μηνύματα: 50
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν υπαρχει οριο.

Εχεις μια ποσοτητα νερου στο ενυδρειο σου, με μια συγεκριμενη θερμοκρασια και μια συγκεκριμενη ποσοτητα οξυγονου διαλυμενη μεσα στο νερο και καμποσα ψαρια που καταναλωνουν ποσοτητα απο το οξυγονο.
Αλλος εχει αλλη ποσοτητα νερου ιδιας θερμοκρασιας μεν, αλλα με αλλη ποσοτητα οξυγονου και αλλη ποσοτητα ψαριων.

Πως θα καταλαβεις μονο απο τη θερμοκρασια, οτι και στα δυο ενυδρειο φτανει ή δεν φτανει το οξυγονο?

Παρε τεστ οξυγονου.
Πριν 3 μήνες που έψαχνα δεν έβρισκα...πουθενά...niente...έτσι πήρα το τεστ του διοξειδίου της sera....to έβαλα, όλο μπλε έδειχνε δηλ ανεπαρκές διοξείδιο...κάποια στιγμή το έβγαλα...μετά από κανά μήνα το ξανάβαλα, τις πρώτες μέρες πράσινο δηλ επαρκές διοξείδιο...μετά κιτρίνισε....πολύ διοξείδιο...τα ψάρια μια χαρά...ευτυχώς που θυμήθηκα αυτό που μου είχε πει ένας φίλος ότι αυτό το τεστ μπορεί να δείχνει ανεπάρκεια οξυγόνου αλλά τα ψαράκια να είναι μια χαρά, ιδίως όταν τα ενυδρεία είναι μεγάλα, περιοχή σε περιοχή διαφέρει, έτσι του άλλαξα θέση...τα ίδια...τώρα το έχω βγάλει, φοβάμαι να το ξαναβάλω, όταν κιτρινίζει "σκιάζομαι"...
Πήρα και τηλ στο ? νομίζω ότι δεν κάνει να το πω, από εκεί που παραγγέλνω τεστ και η κοπέλα μου είπε ότι είναι πεταμένα λεφτά τα τεστ οξυγόνου...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01392 seconds with 11 queries