Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 17-06-08, 21:14
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από orck Εμφάνιση μηνυμάτων
καπου ειχα διαβασει οτι εαν βαλεις ψιλη αμμο θα δεις οτι ρουφανε την αμμο η οποια βγαινει με δυναμη απο τα βραγχια τους, σαν ηλεκτρικη σκουπα

παντως απο φωτογραφιες δεν μπορεις να καταλαβεις το μεγεθος του χαλικιου
εμενα αυτο το κανουν μονο οταν τρωνε λαιμαργα bloodworm

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Jeepas Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατά την ταπεινή μου γνώμη, δεν είναι απαραίτητο να πας σε άμμο. Μπορείς να βάλεις ουδέτερο χαλαζιακό ψιλό χαλίκι (0,4-0,8 mm) - ένα κλικ πριν από την άμμο. Θα γλυτώσεις τα μειονεκτήματα της (άμμου) - αναερόβιες περιοχές, δυσκολίες στην ανάπτυξη των φυτών, δυσκολία στη σκούπα βυθού κλπ) και τα ψάρια σου δεν θα έχουν κανένα πρόβλημα.
οντως εχει μια δυσκολια σε ολα η αμμος αλλα ολα λυνονται και σκουπισμα μια χαρα γινετε και με μερικα απο τα κονικα σαλιγκαρακια ανακατευεται το υποστρωμα η αμα το ''σφαζεις'' με κανα πιρουνι που και που και τα φυτα δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα εγω αρκει να βαλεις ενα παχυ στρωμα αμμου
πρεπει να μαθεις να την χειριζεσε βασικα

εγω παντως σε ολα τα τελευταια ενυδρεια μου εχω αμμο κατω και δεν την αλλαζω με τιποτα ενυδρειο με χαλικι δεν το σκευτομαι μιας και η συμπεριφορα των ψαριων ειναι αρκετα διαφορετικη οχι ολων ισως αλλα των περισσοτερων ,αυτων δεν που κολυμπανε χαμηλα δεν το συζητω γατοψαρα πλεκο και καποιες κιχλιδες αμερικανικες η αφρικανικες για τις οποιες ειναι και απαραιτητη


παραδειγμα
εγω στους πλεκο και στα cory κανω συνεχεια το εξης τους θαβω ταμπλετουλες στην αμμο και τα παρακολουθω που προσπαθουν να βρουν το ''θαμενο θησαυρο''με κατι τετοια παιχνιδακια τους τραβας το ενδιαφερον και βλεπεις πραγματικες συμπεριφορες και ειναι πολυ διασκεδαστικο και για τους δυο μας
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01525 seconds with 11 queries