Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #195  
Παλιά 29-08-16, 17:38
Το avatar του χρήστη G_AQUA
G_AQUA Ο χρήστης G_AQUA δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 07-11-2015
Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ
Μηνύματα: 582
Προεπιλογή

Κι εγώ πιστεύω ότι το σύστημα βαθμολογίας θα μπορούσε να είναι διαφορετικό. Είτε να πρέπει να ψηφίσουμε λιγότερα είτε να υπάρχει μια διαφορετικότητα σε ότι αφορά τους "πόντους" που παίρνει το πρώτο σε προτίμηση από τα επόμενα. Κι αυτό γιατί ο μεγάλος αριθμός επιλογών ψήφου μπορεί να επιβραβεύει την συμμετοχή αλλά από την άλλη μάλλον αδικεί τα πιο καλά ενυδρεία.
Δεν ξέρω αν υποστηρίζεται από το σύστημα, πέραν αυτού δεν νομίζω ότι είναι τόσο πολύπλοκο το να υπάρχει κλιμακούμενη βαθμολογία. Αλλωστε όσοι ασχολούνται με το χόμπι είναι αρκετά έξυπνα παιδιά

Σε ότι αφορά το διαθέσιμο χρόνο, σαφώς και πρέπει να δίνεται ένα περιθώριο δυο και σε κάποιες περιπτώσεις τριών μηνών. Ειδικά αν μιλάμε για φυτεμένα που έχουν ένα συνεχώς μεταβαλλόμενο περιβάλλον το οποίο για να επανέλθει θέλει κάμποσες βδομάδες.

Τέλος, δεν θυμάμαι καλά γιατί δεν του έδωσα σημασία όταν ψήφισα: τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα είναι ανοιχτά για τον καθέναν; Αν ναι, τότε καλύτερο θα ήταν να τα βλέπουμε μια και καλή στο τέλος του διαγωνισμού...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01704 seconds with 11 queries