Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 27-01-16, 20:09
panioul Ο χρήστης panioul δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-07-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 259
Προεπιλογή

Πείτε μου λίγο τη γνώμη σας. Στην αρχή πίστευα ότι φοβούνται εμένα αλλά σιγά σιγά αρχίζω και πιστεύω πως φταίει ο φωτισμός. Μήπως είναι πολύ έντονος;; Τις λεντοταινίες τις έχω αναμένες από τις 4 το απόγευμα μέχρι τις 12.30 το βράδυ. Δεν μπορώ να τα δω την ημέρα πριν ανάψουν τα φώτα γιατί λείπω αλλά η γυναίκα μου μου είπε πως δεν της φαίνεται να κρύβονται τόσο πολύ. Χθες άργησαν πάρα πολύ να φάνε και φυσικά αφού έφυγα εγώ και σήμερα ενώ έριξα την τροφή δεν κουνήθηκαν!!! Μέχρι και σήμερα για λίγο τουλάχιστον όταν έπεφτε η τροφή επικρατούσε ένας πανικός στο ενυδρείο.... Τα 3 ενήλικα ψάρια πορέρχονται από το παλιό στήσιμο του ενυδρείου που ήταν πολύ υποφωτισμένο αλλά τα άλλα 4 από το δικό μου που είναι αρκετά κοντά σε ένταση φωτισμού αλλά και με ψυχρό λευκό όπως τώρα. Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι πως έχουν σκάψει στο πίσω μέρος του ενυδρείο μεγάλες λακούβες και κρύβονται εκεί ή μέσα στις πέτρες. Τέλος όταν κινούνται έξω από τις κρυψώνες τους τότε οι κινήσεις τους είναι υπερβολίκα απότομες και γρήγορες... Σα να φοβούνται τη σκιά τους που λέει ο λόγος...
-------------------------
Και σε συνδυασμό με τα παραπάνω η δεύτερη ερώτηση είναι η εξής:
Επειδή ήδη έκλεισα την 1η εβδομάδα από τότε που ξαναστήθηκε το ενυδρείο, να κάνω την αλλαγή νερού ή να περιμένω λίγο ακόμα μπας και ηρεμήσουν τα ψαράκια αφήνοντάς τα στην ησυχία τους...;;;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panioul : 27-01-16 στις 20:09 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01448 seconds with 11 queries