Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 03-01-11, 20:38
poppy Ο χρήστης poppy δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-06-2010
Περιοχή: ηράκλειο κρητης
Μηνύματα: 156
Προεπιλογή

Μετά από εναν μήνα και κατι μπορώ να πω πως είμαι η Περήφανη Γιαγια για περιπου 10 zebra danio (ακριβή αριθμο δεν μπορώ να δώσω- κολυμπανε σαν διαολάκια)

Ειδικά για την συμβουλή που μου δώσατε με το αερόφιλτρο απείρως ευγνωμων είμαι panos-alex/polis,bokostas, delta66. Δεν το ήξερα σαν εξοπλισμό και δεν νομίζω να επιζούσαν αλλιώς. Εφτιαξα τελικά ένα diy το οποίο λειτουργει ικανοποιητικα μεχρι και τώρα.

Από διατροφή τις πρωτες 2 εβδομαδες ετρωγαν ινφουσόρια, αρκετή είχε σχηματιστεί και μεσα στο ενυδρείο. Στην συνέχεια και μεχρι και σημερα ετρωγαν JBL NobilFluid Artemia (τροφη υγρη για γόνο). Από σήμερα τρωνε και ξηρη τροφή σε σκονη. Κυκλοφορουν όλα με φουσκωμενες κοιλίτσες!!!! (είχε πολύ πλακα όταν ήταν ακόμη διαφανή και τα μόνα που φαίνονταν ήταν 2 μάτια και ένα στομάχι)
Εξακολουθούν να είναι στο 15λιτρο με κεντρική αυτόνομη θέρμανση.
Αλλαγές κάνω 4λτ ανα 2-3 ημέρες με νερό που το έχω ετοιμάσει με τύρφη απο την προηγούμενη και 2πλάσια δοση αντιχλωρίου.

Ειναι κινητικότατα και περίεργα: δυο φορές μεχρι τώρα εχω ρουφήξει ενα με το λάστιχο της αλλαγης νερού

Από την τόση περηφάνεια θα σας ταλαιπωρήσω και με φωτόγραφίες (δείτε το παρακαλώ σαν ευχαριστώ για την βοήθεια και παρακάμψτε την ταλαιπωρία καθότι "φωτοχααααααααάλια")
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  panoramiki.jpg
Εμφανίσεις:  307
Μέγεθος:  35,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSCF1963-1.jpg
Εμφανίσεις:  316
Μέγεθος:  165,3 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02876 seconds with 12 queries