Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 21-10-16, 12:04
Λάμπρος.Τ Ο χρήστης Λάμπρος.Τ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2015
Περιοχή: Μοσχάτο
Μηνύματα: 1.520
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evina Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα!!ενα 30 λίτρο δεν είναι απαραίτητα καταδικασμένο..εγώ εδώ κι ένα χρόνο έχω ένα το οποίο ναι μεν θεωρητικα (βάσει διαστάσεων ) είναι 32 λίτρα αλλά πρακτικά είναι περίπου 25 (αν βάλεις χαλίκια ,ξύλα κτλ αφαιρούνται λίτρα από τα καθαρά) ..μέσα σ αυτό λοιπόν έχω 5 cpd Αλλά πίστεψε με σ αυτό που θα σου πω ,αν δεν τους είχα αρκετά φυτά δεν ξέρω καν αν θα τα έβλεπα...ενώ ένας μονομάχος ή γαριδουλες είναι σίγουρο πως θα φαίνονταν και ίσως εσυ στο τέλος να το χαρείς περισσότερο και τα ζωντανά να μην είναι στρεσαρισμένα...το να έχεις 2 ψαράκια να υπάρχουν απλά δεν λέει κάτι ...άλλες συμπεριφορές θα δεις αν βάλεις ένα κανονικό κοπάδι σ ένα μεγαλύτερο ενυδρείο κι άλλες αν βάλεις 2 ψάρια σε ένα μικρό ...αν παρ αυτά θέλεις να το δοκιμάσεις και κάτω υπό προϋποθέσεις ρίξε μια μάτια στο λινκ που σου έχουν δώσει πιο πάνω...στη θεςη σου σε τόσα λίτρα και πάλι με προσοχή και επιφύλαξη θα έβαζα ή 5-6cpd ή 3-4 αρσενικά endler ή mosquito rasbora...στη θέση μου αν δεν είχα κόλλημα με τα cpd θα έβαζα έναν μονομαχο...αυτά
Καλησπέρα και από μένα.

σχετικά με τα ψαράκια που φιλοξενείς στο ενυδρείο σου, κοίταξε τις ανάγκες τους σε Aquarium size στο παρακάτω Link.
http://www.seriouslyfish.com/species...-margaritatus/
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01483 seconds with 11 queries