Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 29-12-10, 20:55
pavlos2003 Ο χρήστης pavlos2003 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Περιοχή: Elliniko-Attikis
Μηνύματα: 337
Προεπιλογή

...θα γραψω και γω τη δικη μου εμπειρια που μπορει να εχει αλλα και να μην εχει σχεση...
Δεν γραφω ολοκληρο κατεβατο με λεπτομερειες αλλα με λιγα λογια μονο την ουσια γιατι ισως μονο αυτη να εχει σημασια...λιγο καιρο μετα το στησιμο του ενυδρειου μου υπηρχαν ειδη 2 ραμιρεζι μεσα..καποια στιγμη αποφασισα να βαλω και τους καρδιναλιους ανα 4αδες (ωστε να ενισχυεται και σταδιακα η βιολογια) μεχρι να φτασω τουσ 12 που ηθελα.
Αγορασα λοιπον 4 τους εβαλα / ψοφησαν σε συντομο διαστημα. Μιλησα με 1-2 παιδια που ειχα γνωρισει απο εδω...
Εβαλα αλλους 4 λιγες μερες μετα, ΤΑ ΙΔΙΑ!!!.
Το επικρατεστερο ηταν οτι υπηρχε καποια ουσια μεσα στο ενυδρειο μου οποτε εβαλα ανθρακα για αρκετες μερες...
Στη διαρκεια αυτων των ημερων σκεφτηκα πολυ και κατεληξα σε ΔΥΟ πιθανοτητες απο καποια περιστατικα να υπηρχε οντως καποιο χημικο η απορρυπαντικο (σε καποια ιχνη βεβαια)...
Το γιατι δεν εχασα και τα ραμιρεζι που υπηρχαν ειδη μεσα και δεν ειναι και το...πιο ανθεκτικο ψαρι που υπαρχει, δεν το εμαθα ποτε...
Παντως μετα τον ανθρακα δεν ξαναπεθανε κανεις...
Και βεβαια οι καρδιναλιοι που τα "τιναζαν" δεν ειχαν κανενα εξωτερικο συμπτωμα...
Οπως δεν ειχαν βεβαια κανενα συμπτωμα και τα ραμιρεζι που επιβιωσαν...
Και ολα τα ψαρια αγορασμενα απο τον ιδιο προμηθευτη εμπιστοσυνης, και πριν και μετα....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01383 seconds with 11 queries