Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 14-06-06, 23:54
Το avatar του χρήστη filoxenos
filoxenos Ο χρήστης filoxenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-07-2005
Περιοχή: Αθήνα - Βύρωνας
Μηνύματα: 646
Exclamation 35? Εισαι σίγουρος..?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tkagem
...και μετά αναρωτιούνται γιατί τους ψωφάναι τα ψάρια.Με αυτή τη μέθοδο είναι σαν ενας άνθρωπος να μπαινοβγαίνει σε ένα δωμάτιο με κλιματιστικό...Η γνώμη μου είναι να μήν τοποθετούνται στα ενυδρεία ούτε μπουκάλια από κατάψυξη,ούτε ανεμιστηράκια...οι θερμοκρασίες τα καλοκαίρια χτυπάνε 35άρες μέσα στο νερό,οπότε καλο θα ΄ηταν να αφήναμε τα κακόμοιρα τα ψαράκια στις φυσιολογικές θερμοκρασίες της εποχής αυτής και να μήν προσπαθούμε να παρέμβουμε στη φύση νομίζοντας πως θα διευκολύνουμε την κατάσταση.Μόνο πρόβλημα θα δημιουργήσουμε.
Εγώ πάντως δεν είχα πρόβλημα απότομων αλλαγών, γι αυτό γράφω ότι έχω βρει τις ρέγουλες. Για να γίνεται αργά το κατέβασμα και να διαρκεί και όχι σε λίγο να ξανα-ανεβαίνει. Απλά είναι μεγάλος μπελάς...
Οσο για τις 35άρες...έχεις δοκιμάσει να αφήσεις τα ψάρια σου σε τέτοιες θερμοκρασίες? Δοκίμασε και μετά τα ξαναλέμε... Τα δικά μου πάντως μία φορά που είχε φτάσει 31, κόντεψα να τα χάσω! Ισα που τα πρόλαβα με τον πάγο (αργά-αργά και σταδιακά, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και η μόνωση που ανέφερα, κρατάει αρκετά τη θερμοκρασία).
Για να μην αναφερθώ και στα φυτά που λέει και ο Τάκης, που από τους 29 αρχίζεις και τους βράζεις... κόλυβα!
__________________
-ΒΓΑΛΤΕ τους Μονομάχους από τα βάζα! Δεν είναι ελιές..!
-Προσπαθώ να μαθαίνω για να γίνομαι καλύτερος...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη filoxenos : 14-06-06 στις 23:57
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02656 seconds with 11 queries