Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #196  
Παλιά 14-06-13, 12:04
Το avatar του χρήστη Tsipourinos
Tsipourinos Ο χρήστης Tsipourinos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-12-2012
Περιοχή: Ζωγαφου Αθηνα
Μηνύματα: 282
Προεπιλογή

νικολα δεν γινεται να την αποφυγω λες?? γενικα εχω καποιες σοβαρες αποριες με τα κοραλλια!τις οποιες οσο το σηντομοτερο τις λυσω τοσο καλυτερα για να ξερω πως να κινηθω!και ξεκιναω!καταρχην τι τρωνε τα κοραλλια!τι τρωνε τα μαλακά και τι τα σκληρα!ρωταω γτ καπου διαβασα οτι τα για τα lps μετραω μονο kh και για τα sps μετραω μαγνησιο ασβεστιο και καποιος μου ειπε οτι και τα lps και τα sps θελουν και τα 3 παραπανω!2ον το kh το οποιο μετραω να το κρατησω στις τιμες 7-8 που συνηθως ειναι η αν το εχω λιγο πιο πανω θα εγω γρηγοροτερη αναπτυξη των κοραλλιων??3ον οταν καποια στιγμη διαβαζα για δοσομετρικες λεγανε οτι γενικα τα νουμερα αλλαζουν οσο παλιωνει το ενυδρειο και οι δοσομετρικες μπορει να κανουν και κακο,οτι πρεπει να κανεις μετρησεις πολυ καιρο μεχρι να βρεις φτασει το ενυδρειο σε ενα σιγουρα μτετρησημο αποτελεσμα!ισχυει?μου ειχε δωσει ενας φιλος που αφησε το χομπυ τρια μπουκαλακια,και τα τρια ειναι της seachem!το ενα λεγεται trace το αλλο complete και τι 3ο plus και επειδη κανω αλλαγη καθε δευτερη κυριακη,την κυριακη που δεν κανω ριχνω λιγο απο αυτα μαζι με βακτηρια για να μου φτιαξουν τα νουμερα,τωρα θα μου πεις ποια νουμερα αφου δεν τα μετρας,κι ομως την επομενη μερα κιολας βλεπω διαφορα και στα ζωανθους!εχω ακουσει οτι γενικα οι θαλασσινοι δεν προτεινουν τη χρυση μπουκαλιων,οποτε θελω να μου πειτε γενικα τι χρησημοποιητε για ν ανεβασεται τις τιμες σας απο σκευασματα πχ purple up!α και γτ ειναι δυσκολη η εφιλια,απο ποια αποψη??αυτα προς το παρρων,οτι μου ερθει συμπληρωνω!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01478 seconds with 11 queries