Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #34  
Παλιά 05-11-08, 15:30
Το avatar του χρήστη Σπύρος Μ
Σπύρος Μ Ο χρήστης Σπύρος Μ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Περιοχή: Αιγαλεω
Μηνύματα: 1.232
Προεπιλογή

Aπο εμπερια μου με σκύλους(είχα απο πολυ μικρός)πρέπει να μην τα λαμβάνουμε σαν κατοικίδια αλλά σαν παιδιά μας και να μην τα παραμελλούμε.Πιστεύω επειδή είχα 1 γκριφόν κανίς που ήταν πανέξυπνο και συγκεκριμένα εύγενε απο το οικόπεδο για να κάνει την ανάγκη του αλλα και ενα κοκερ που είναι κατα τη γνώμη μου δύσκολη ράτσα και δυσκολεύτηκα πολυ να το εκπαιδεύσω.Καθε ράτσα εχει διαφορετική συμπεριφόρα αλλά πρέπει να το προσαρμόσεις εσυ στον δικό σου τρόπο ζωής γιατί αν γίνει το αντιθετο χάνεις την κυριαρχία.Τωρα εχω ενα πανέμορφο westie που είναι ενος χρονού και ενω στις αρχές ήταν πολυ νευρικό τώρα κάθεται ύσιχο.Ακομα οταν το πηγαίνω στο χωριό μου και βλέπει το κοκερ μου που το έχει πάρει ο παππούς μου τώρα γύνεται πολυ νευρικό τον λόγο δεν τον ξέρω.Παντως εγω δυσκολεύομαι ακομα να βγάλω το γουεστι μου βόλτα και υπάρχουν μέρες που τον βγάζω μονο 2 φόρές την ημέρα!Πρεπει να το σκεφτείς αυτο γιατί νομίζω πως το ροτ αν το πάρεις θα πρέπει να πηγαίνετε συχνές μεγάλες βόλτες.Ακομα πρέπει να έισαι και σε καλή φυσική κατασταση γιατί νομίζω 50κιλά καθαροι μοις μπορουν να σε σύρουν ιδικα αν δουν γάτα.Αυτα τα ολιγα!!!
__________________
το 120 λιτρό μου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01433 seconds with 11 queries