Θέμα: Kribensis
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 10-05-08, 00:54
Το avatar του χρήστη gohn1990
gohn1990 Ο χρήστης gohn1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Περιοχή: Κερατσινι
Μηνύματα: 284
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Apollwnas Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξερεις τι σκεφτομαι?Species tank στα cory δεν θα φαινεται αδειο το ενυδρειο απο την μεση και πανω ??Σιγουρα θα εχεις τα υπερκινιτικα κορυ στον πατο αλλα απο μακρια δεν θα θες να βλεπεις και κινηση σε ολο το ενυδρειο??Βαλε και ενα κοπαδακι νεον η οποιο τετρα σαρεσει και θα εχεισ ενα ειρηνικο ενυδρειο και ησυχο το κεφαλι σου!!Τωρα αν εχεις φαει σκαλωμα με ενα ειδος αποφασιζεις εσυ!!
Αυτη τη στιγμη που μιλαμε βρισκομαι σε μια κρισιμη καμπη της ζωης μου αφου σε μια εβδομαδα δινω πανελλαδικες......Ετσι τα cory προσωρινα μενουν ως εχουν....Σε ενα μηνα ομως και θελοντας να φτιαξω και εγω ενα diy ενυδρειο,εχω εδω και καιρο σκεφτει ενα στυλακι ας πουμε ενυδρειου το οποιο θα ειναι λιγο περιεργο......θα ειναι αρκετα ψηλο 60-70cm αλλα δεν θα γεμισει με νερο πανω απο τα 20-30cm....το σκηνικο θα εχει να κανει με μια τεραστια ριζα η οποια δεν θα ειναι ολοκληρη μεσα στο νερο και θα προσπαθησω γενικα να κανω κατι σαν paludarium....δεν εχω βεβαια μελετησει εκτενως το θεμα για φωτισμους,τη δυνατοτητα ευρεσης υδροφιλων φυτων και τις επιπτωσεις που εχουν στις παραμετρους του νερου κτλ....καταληγωντας,η μικρη αυτη λωριδα νερου σκεφτομαι να ειναι αποκλειστικοτητα των corys......
Εμενα παντως μαρεσει η ποικηλια οπως στις γυναικες!!!
....Σωστος.....
sorry αν σε κουρασα.........
__________________
passive viewers.........
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02026 seconds with 11 queries