Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 17-01-13, 19:42
Το avatar του χρήστη eimaste aR21rwstoi
eimaste aR21rwstoi Ο χρήστης eimaste aR21rwstoi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2010
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 1.584
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kingrim Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια εχει και μια βαση ο νομος γιατι η καθε θεια εκανε μια γενα απο μια σκυλα που ειχε και ζευγαρωσε με εναν που μοιαζει με την δικια της και επειδη δεν τα πουλουσε ολα μερικα τα πετουσε στον δρομο μερικα στον καδο

και απο την αλλη κατσε ρε φιλε εκτροφεας εισαι το επαγγελμα σου ειναι ή ενα εξτρα εισοδημα πρεπει να πληρωνεις τους φορους σου εσυ αν ερθεις στο μαγαζι μου με ρωτας αν βγαινω ή οχι???? περνεις οτι θελεις ζητας αποδειξη και καλα κανεις, αν δεν βγαινεις κανε αλλη δουλεια.
συμφωνω σε οσα λες...
γεννες απο θειες δυστηχως γινεται εγω μαλωσα μεσα σε κτηνιατρειο γι αυτο το λογο

θα σου πω κατι αλλο ομως..εγω σαν κωστας εχω τρελα με τα ντομπερμαν...
και θελω να προσπαθησω να παω την ρατσα ενα βημα παραπανω


με επιλεκτικες αναπαραγωγες που θα εχουν εχουν ερευνα δηλαδη εξετασεις στα σκυλια μ αν θα εχουν μυοκαρδιοπαθεια να ειναι ελευθερα δυσπλασιας κτλ ολα αυτα που σου λεω σε πετ σοπ ειναι τζοκερ αν το πιασεις στο ντομπερμαν που θα παρεις εισαι υπερτυχερος
πως ομως θα το κανω αν δεν βγαινω..

με λιγα λογια αν προσπαθησεις το χομπυ σου και την αγαπη σου για μια ρατσα να την κανεις ΟΧΙ επαγγελμα αλλα κατι που να σηντηρειται απο μονο του εδω στην ελλαδα ετσι οπως ειναι ο νομος δεν μπορεις..
τεσπα κυνοφιλια δεν ειναι μονο να αγαπας τα ντομπερμαν οπως εγω αλλα ολα τα σκυλια...αλλα σου λεω οτι το κατι παραπανω δεν το κανεις στην Ελλαδα...
με χαρα εμαθα πως πριν λιγο καιρο ελληνας εκτροφεας ειχε παγκοσμια διακριση με ελληνικης εκτροφης ντομπερμαν!!
και τελος να θεσω το εξης ερωτημα
αποφασιζεις να παρεις σκυλι..
διαθετεις ενα γυρω στα 500-600 ευρω...
τα πετσοπ πανε 550 συνηθως για την πλειοψηφια των κουταβιων
καποιοι αλλοι τα δινουν 300-400
ενας εκτροφεας τα δινει απο 600-1000
θα προτιμησεις ενα κουταβι απο πετ σοπ που το πιο πιθανο ειναι να δωσεις αλλα τοσα σε κτηνιατρους η τον αξιοπιστο(συμφωνα με την γνωμη σου) εκτροφεα που θα σου δωσει και πεντε πληροφοριες εμπεριστατωμενες..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01550 seconds with 11 queries