Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 20-03-12, 21:24
Το avatar του χρήστη Psytrancer
Psytrancer Ο χρήστης Psytrancer δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2008
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 154
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από in the pond Εμφάνιση μηνυμάτων
1)Αντλίες υπάρχουν οικονομικές και αυτές να προτιμήσεις, έστω και αν η αρχική τους τιμή είναι λιγάκι τσουχτερή.
2)Μην ξεχάσεις να σκάψεις και το χώρου που θα υποδεκτεί τα φίλτρα. 3)Απαιτείται να καθοριστεί εξαρχής ο χώρος αυτός πριν πέσουν τα μπετά στη βάση της δεξαμενής.
4)Θα σου πρότεινα το ένα bottom drain να έχει θόλο αέρα.
5)Τελείωσε το σκάψημο, να υπολογίσουμε τον ακριβή όγκο και μετά μιλάμε με πιο πολλές λεπτομέριες σχετικά με τον εξοπλισμό που θα χρειαστείς.
1) Αυτο ειναι κ το μεγαλυτερο λαθος που κανουν αρκετοι! Πας να 'σωσεις' κανα φραγκο απο τον εξοπλισμο κ το πληρωνεις διπλα μετα! Εκει θα παω βεβαια!(low voltage)
2) Αφου τελειωσω με το σχημα της λιμνης θα γινει κ αυτο.
3) Για να πεσει πεσει σκυροδεμα κ σιδερο κ εκει μεσα το λες αυτο? θα γινει κ αυτο..
4) Δεν ηξερα οτι ειναι διαφορετικα..
5) Τον ογκο θα τον υπολογισω αυριο με μετρο μιας κ δεν ειχα μεχρι τωρα κ θα σας πω ακριβως.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andros Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνωμη.....ο μαστορας που μιλησες εχει ξανακανει τετοιου ειδους δουλεια???
Οχι τετοιου ειδους δουλεια δεν νομιζω να εχει ξανακανει.Δουλευει με πετρα γενικοτερα κ επιδη τις βρισκουμε ευκολα μου ειπε οτι θα ηταν πολυ ποιο οικονομικο μιας κ θα χρειαστουμε λιγοτερα μπετα.Απο αντοχη θα ειναι "αθανατο" οπως το χαρακτηρισε. Δεν εχω ιδεα απο τετοια γιαυτο κ σας ρωταω...αν κ βλεποντας τοιχους στο νησι να κρατανε πλαγιες αλοκληρες φτιαγμενοι απο πετρα κ χωμα για χροοοοονια-πιστευω οτι οντως αν γινει σωστα-με μπετο κ σιδερο μαζι παιζει κ να ειναι οντως αθανατο...Δεν ξερω ομως...ικασιες κανω.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zweet Εμφάνιση μηνυμάτων
θα πρεπει να ειναι ωραιο συνασθημα να πρεπει να ανεβεις στον οροφο για να χωρεσει η εικονα στη φωτογραφια


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από in the pond Εμφάνιση μηνυμάτων
1)Πού' σαι να βλέπεις συναίσθημα που ανοίγει ο φάκελος με το λογαριασμό της ΑΗΚ = ΔΕΗ...
2)Δεν έχω ρωτήσει σχετικά με το βάθος. Πώς προτείθεσαι να φτιάξεις τη βάση?

1) Να προετοιμαστω καταλληλος δλδ....
2) Πλεον αφου μου ειπες οτι θα χρειαστω 2 bottom drains θα γινει το ακριβως αναποδο απο αυτο που βλεπουμε στο τελευταιο σχεδιο που ανεβασα παραπανω.... θα γινουν δλδ τα βαθεια εκει που ειναι τωρα τα ρυχα κ τα ρυχα εκει που φαινεται τωρα το bottom drain.


Ευχαριστω ολους για τα σχολια κ την βοηθεια σας..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01662 seconds with 11 queries