Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 17-03-12, 23:12
Το avatar του χρήστη Psytrancer
Psytrancer Ο χρήστης Psytrancer δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2008
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 154
Προεπιλογή

Σημερα τα βρηκα λιγο σκουρα..αλλα κατι εκανα! Μου εσπασε το πελεκι στα μισα καθως κ οσο παω προς τον τοιχο τοσο κ ποιο πολλες πετρες βρισκω! Χθες δεν συναντισα ουτε μια!






Με τον ηλιο τι γινεται τελικα?! ειμαι οκ?! Η λακουβα που βλεπουμε καλυπτετε φουλ απο σκια μετα τις 3. Αλλα θα ηθελα οπως το κοιταμε σε αυτη την φωτο να παω κ δεξια μετα το δεντρο αλλα 4 μετρα περιπου!! οπου αυτο το καμματι(το μεγαλυτερο μερος του δλδ) θα το βλεπει ο ηλιος μεχρι κ τις 5.....Σχεδον ολη μερα δλδ! Αν ειναι υπερβολικο το φως σε σημειο που θα εχω μεγαλο προβλημα θα βαλω τεντα.Αυτο λυνει το οποιο προβλημα φανταζομαι,Αν κ θα προτημουσα να ηταν τελειως ανοιχτο απο πανω!\\



Καπως ετσι το σκεφτομαι........





Για τα βαθυ δεν το εχω σκεφτει ακομα αλλα φανταζομαι οτι απο την μερια του καταρακτη θα ξεκιναει το ρυχο σημειο (οπως στο σχεδιο του butterfly) θα βαθενει στην γωνια μεχρι την νησιδα περιπου κ ξανα ρυχα μπροστα στο τζαμι! Η νησιδα μαλλον θα γινει ποιο πισω......η λιμνη γενικοτερα θα σηκωθει απο την γη 3-4 τσιμεντολιθους για πολλους κ διαφορους λογους(φυλλα κ σκονες κυριως) αλλα για να μπει κ αυτο το τζαμι! κ μαλλον θα μπει κιαλλο αριστερα απο το δεντρο
-------------------------
Υπολογιζοντας το μηκος προχειρα λεω οτι θα ειναι περιπου 11 μετρα συνολικο μηκος με 3,5 μετρα περιπου το μεγιστο φαρδος,το ελαχιστο 2 μετρα κ μεγιστο βαθος το 1,20...Δεν ξερω ποσα λιτρα θα ειναι....γυρω στα 25.000 ισως?


Για την φιλτρανση ΤΙ προτεινεται!?

Θα μπορουσε να γινει ενα χτιστο σαμπ που να μπορουσε να με καλυψει?θα μπορουσα να το συνδεσω με τα bottom drains κ τα skimmer?

Αν οχι θα μπορουσα για αρχη να ξεκινησω με ενα τετοιο φιλτρο?

http://www.google.gr/imgres?um=1&hl=...0&tx=148&ty=58



Με το θεμα τις μονωσης...?! Τι κανουμε!? Οκ ριξαμε τα μπετα....μετα ?! Ειναι απαραιτητο το fiber glass etc?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Psytrancer : 17-03-12 στις 23:12 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01917 seconds with 11 queries