Θέμα: Αντι-skimmer
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 08-07-14, 15:27
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pagokoftis Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ κι εγώ!! Τώρα κάνω τις δοκιμές μου στην θάλασσα, αλλά από πολύ έμπειρο reefa που ασχολείται 6 χρόνια τώρα, αντικατέστησε το τέρας-σκίμμερ που είχε, με κάλτσες και algae scrubber!!
Η καθαρότητα είναι η ίδια, νιτρικά μηδέν και πολλές φορές βγάζει κάλτσες και μένει μόνο με σφουγγαράκι για κοπίποδα.. Λίγο πιο χάλια με αιωρούμενα σωμματίδια, αλλά πολλή τροφή!!
μονο που στην περιπτωση που λες εσυ, δεν αντικατεστησε το σκιμμερ με μαγικα ματζουνια... απλα εβαλε κατι φυσικο να κανει την δουλεια που κανει το σκιμμερ...
εβαλε αλγη που τρεφετε με ολα αυτα που πεταει το σκιμμερ...
αυτο το κανουν καιρο πολυ χομπιστες και το δοκιμαζουν...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από golf4470 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω πάντως ειμαι χωρις skimmer εδώ κ 4 μήνες. Δουλεύω ats. Αλλα δεν εμπιστεύομαι κανέναν πετσοπα με μυστικά κ ματζουνια. Όλες τις πληροφορίες τις έχετε μπροστά σας γραμμένες. Δεν υπάρχει κανένα μυστικό πέρα απο τα επιστημονικά αποδεδειγμένα πειράματα των φίλων μας συγχομπιστων. Επιτρέψτε μου να σας πω οτι δεν ειναι κ λίγοι γύρω μας που διαθέτουν διαμάντια είτε με skimmer είτε χωρις.
οπως τα λες ειναι. το θεμα ειναι να βρει ο καθε ενας τι χρειαζεται το ενυδρειο του.... ο καθε ενας κανοντας τις λογικες δοκιμες του, βλεπει το ενυδρειο του και κρινει ο ιδιος τι χρειαζεται και τι οχι και πρατει αναλογα...
παντα ομως στα πλαισια της λογικης... οχι με μαγικα...
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanasis76 : 08-07-14 στις 15:27 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01821 seconds with 11 queries