Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #416  
Παλιά 17-12-10, 12:39
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sgiak Εμφάνιση μηνυμάτων
Θανάση έχεις βάλει μέσα ψάρια? Δεν είδα καμιά σχετική φωτογραφία στο άλλο νήμα σου, με την παρουσίαση.
Όμως σου γράφω εδώ για άλλο λόγο: Πήρα σήμερα τηλέφωνο στην isomat και μίλησα με τεχνικό για το μονωτικό υλικό AQUAMAT (συγκεκριμένα για το παρόμοιο AQUAMAT-ELASTIC). Μου είπε ότι έχει πιστοποιητικό καταλληλότητα για πόσιμο νερό αλλά δεν έχει δοκιμαστεί σε ψάρια, τα οποία (όπως είπε) είναι ευαίσθητα. Λες να υπάρχει πρόβλημα?
Και κάτι ακόμη. Αφού εξήγησα στον συγκεκριμένο τεχνικό ότι θέλω να φτιάξω ξύλινο ενυδρείο μου πρότεινε να αποφύγω την πλαστικοποίηση με πολυεστέρα. ΑντΆ αυτού είπε μπορώ αφού ασταρώσω τις ξύλινες επιφάνειες και στη συνέχεια να χρησιμοποιήσω απευθείας το AQUAMAT-ELASTIC με πολυεστερικό οπλισμό (όχι υαλουφασμα). Ήταν σίγουρος ότι δεν θα έχω κανένα πρόβλημα στη στεγανότητα. Λες να το δοκιμάσω έτσι ή το βρίσκεις ριψοκίνδυνο?

καλησπερα φιλε!! λογικα και χωρις πολυεστερα δεν θα εχεις προβλημα και ουτε θα ειχα κι εγω. αλλα νιωθω πιο ασφαλεια με τον πολυεστερα και σου λεω τον λογο...
αν απο λαθος μας γινει μια τρυπα στο μονωτικο, το νερο θα παει στο ξυλο.... αν ομως υπαρχει ο πολυεστερας δεν παθαινουμε καμια ζημια.
οσο για τα ψαρια δεν νομιζω να εχουν προβλημα. οταν μιλαει για καταλληλοτητα σε ποσιμο νερο τα λεει ολα.
αν δηλαδη δωσουμε σε ενα μωρο να πιει το νερο θα παθει κατι...??
το οτι δεν το εχουν δοκιμασει λογικο ειναι γιατι δεν τους ενδιαφερει αυτη η τεχνικη....
ψαρια εδω και 3 μερες εχω βαλει, ειναι μια χαρα. αλλαζω λιγο την διακοσμιση στις πετρες γιατι χρειαζεται και ανεβαζω και φωτο με τα ψαρια....
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01471 seconds with 11 queries