Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 30-03-12, 14:35
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akismixfreak Εμφάνιση μηνυμάτων
Επομενως θα μεινουν τα 7.Ξερω οτι ειναι πολλα για αυτα τα λιτρα.
Αφού το λες και μόνος σου.... Να ξέρεις απλά ότι δεν θα έχεις κοι, αλλά κοι πυγμαίους.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akismixfreak Εμφάνιση μηνυμάτων
Το φιλτρο το επελεξα ετσι λογο οικονομιας(δεν επαιζαν παραπανω χρηματα).Γνωριζω οτι ειναι μικρο και με την πρωτη ευκαιρια θα αντικατασταθει η θα προσθεσω ενα ακομη.Δεν ξερω βεβαια αν κανει δουλεια.
Απλά να σου πω ότι χρειαζώσουν μόνο μια αντλία. Φίλτρο μπορείς να κατασκευάσεις εύκολα και μόνος σου.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akismixfreak Εμφάνιση μηνυμάτων
Οποτε καταλαβαινεις οτι δεν θα μπορουσε να ειναι τελειο.Πιστευεις οτι θα χρειαζομουν κατι αλλο για την σωστη διαβιωση τον ψαριων?Κατι που δεν εχω ηδη εννοω.
Καλή οξυγόνωση, ιδιαίτερα τώρα που θα καλοκαιριάσει, καλή φίλτρανση και τώρα το καλοκαίρι δώσε και λίγη τροφή πρωτεΐνης, αφού στο άμεσο μέλλον θα επεκτείνεις τη λίμνη σου.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akismixfreak Εμφάνιση μηνυμάτων
Α και να μην ξεχασω. Απο τον Νοεμβριο θα ξεκινησω εκ νεου εργασιες για μεγαλωμα της λιμνης.Εχω υπολογισει περιπου αλλα 2000 λιτρα.Νομιζω οτι 7 ψαρια σε 4000 λιτρα θα ειναι καλυτερα.
Σαφέστατα θα είναι καλύτερα. Περίπου 600 λίτρα ανά ψάρι θα είναι πολύ καλύτερα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akismixfreak Εμφάνιση μηνυμάτων
Που μπορω επισης να παρω πληροφοριες για τα μαυρα κοι που εχω? Ειναι κατι το διαφορετικο με τα αλλα?
Από την περιγραφή που έκανες πιο πάνω φαίνεται πως πρόκειται για karasugoi. Πρόκειται όντως για αυτό όμως? Τα καλύτερα της ποικιλίας είναι κατάμαυρα με λευκή κοιλιά. Το όνομα της ποικιλίας στην Ιαπωνία σημαίνει κυπρίνος κοράκι. Πόσο σου κόστησαν, γιατί ακόμα και μικρούλια είναι ιδιαίτερα ακριβά. Αγόρασα κι εγώ ένα πριν 2 μήνες, 6 εκατοστά, για 25 ευρώ! ΚΑτάμαυρο όμως με λευκή κοιλιά.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01652 seconds with 11 queries