Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 30-03-12, 07:21
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akismixfreak Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον η λιμνη αυτη τη στιγμη φιλοξενει 11 koi. Το μεγαλυτερο ειναι γυρω στα 35 cm.ειναι ενος φιλου βεβαια.Τελευταια προσθηκη ειναι 2 μαυρα koi,το ενα με πορτοκαλι κοιλια και το αλλο με κιτρινη.ξερω ειναι πολλα για 1200 λιτρα αλλα τα περισσοτερα ειναι φιλων.υπαρχει ενα φιλτρο για 1000 λιτρα νερου.νομιζω οτι ειναι κινεζικο.150€ η αγορα του.εχω και ενα οξυγονο των 20€.απο τροφη εχω μια της jbl.δεν θυμαμαι ακριβως ποια.αυτα για αρχη.οποια αλλη ερωτηση εχετε θα χαρω να απαντησω.
-------------------------
Θερμαντηρα δεν νομιζω οτι χρειαζετε να εχω.Μονο koi υπαρχουν και δεν νομιζω οτι θα βαλω κατι αλλο εκει.
Κανονικά, κανένα κοι δεν θα έπρεπε να υπάρχει σε τόσα λίτρα. Τα κοι σε καλές συνθήκες μπορούν να ξεπεράσουν τα 90 εκατοστά σε σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα. Ένα τρίχρονο κόι που έχω, είναι σήμερα 60 εκατοστά και ακόμα να πιάσει το καλοκαίρι όπου θα προσθέσει κι άλλο μήκος. Για να καταλάβεις καλύτερα, οι άγραφοι νόμοι που υπάρχουν σήμερα για τα κοι είναι 1 κοι ανά 1000 λίτρα, με δεδομένο ότι η δεξαμενή μας δεν είναι μικρότερη των 4000 λίτρων. Είναι κοινωνικά ψάρια, απαιτούν κι άλλα μέλη, έτσι που εκ των πραγμάτων δεν μπορούμε να έχουμε 1 κοι σε 1000 λίτρα δεξαμενή.

Όπως και να΄χει, είναι όντως πολλά και η φίλτρανση σου πολύ λίγη για αυτά τα ψάρια. Πολύ καλή κίνηση έχεις κάνει με τη χορήγηση αέρα, γιατί αυτό έχει να κάνει και με την υγεία, αλλά και με την ανάπτυξη του συγκεκριμένου ψαριού.

Θερμαντήρας δεν χρειάζεται!

Δική σου η επιλογή να τα κρατήσεις ή όχι, εμείς εδώ θα είμαστε, μαζί σου για το καθετί που σε απασχολεί σχετικά με το θέμα αυτό.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01557 seconds with 11 queries