Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #38  
Παλιά 30-05-08, 00:19
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

[quote=halvas69;267761]Eίναι σαφές ότι δεν κατάλαβες αυτά που έγραψα, καθώς εστίασες μόνο στο παράδειγμα με την τιμή.



Μα εγώ ο ίδιος το παραδέχτηκα ότι δεν κατάλαβα αυτά που έγραψες και σε παρακίνησα να γίνεις σαφέστερος.Πράγμα που δεν έκανες.
Στο ποστ 23 ξεκινάω ως εξής: "Για να είμαι ειλικρινής δε κατάλαβα τις θέσεις σου αγαπητέ halvas69." Και δε είχε καμία ειρωνεία αυτή η φράση μου, αντίθετα προβληματισμό κι αγωνία είχε.
Να φανταστώ ότι έχει να κάνει με το γεγονός ότι κάποιες αγγελίες μπαίνουν μόνο στο συγκεκριμένο forum;
Φυσικά παρακάτω που με φωτογράφισες το κατάλαβα (είδα τη λάμψη από το φλάς και βγήκα σαν πόντιος με χαμόγελο) και πήρα θέση.

Η θέση μου για τις μικρές αγγελίες είναι ότι δεν θα πρέπει να αντιμετωπίζονται σαν κάτι που γίνεται στη διπλανή πόρτα και δεν μας αφορά. Η γενική φιλοσοφία του gab νομίζω πως είναι άλλη.
Το gab περιλαμβάνει από αρχάριους μέχρι πολύ έμπειρους χομπίστες, διαφόρων ηλικιών και διαφόρων κοινωνικών και οικονομικών τάξεων. Για να μην καταλήγουν λοιπόν οι όποιες διαφορές σε έντονες αντιπαραθέσεις και διαπληκτισμούς θα πρέπει να βάζουμε τον εαυτό μας και στη θέση του άλλου.

Διάφοροι είπαν για π.μ στις αγγελίες. Γνώμη μου είναι έτσι μπορεί να δημιουργηθούν χειρότερες παρεξηγήσεις και θεωρητικά δε θα μπορεί να επέμβει κανείς γιατί τα πμ είναι απόρρητα.
το χόμπι μας σίγουρα είναι αυτό που αγαπάμε και μας φέρνει κοντά ,μιλάμε, συναναστρεφόμαστε αλλά πέρα από αυτό τυχαίνει να έχουμε μεγάλες διαφορές όπως είπα και πριν.

Πάντως βλέπω δε λαμβάνετε υπόψιν σας αν και το έγραψα επανειλημμένως τις περιπτώσεις και είναι πολλές κατά τη γνώμη μου, που ο πωλητής λόγω άγνοιας, ή κάποιου άλλου λόγου δε γνωρίζει τη πραγματική αξία και βάζει μια τιμή συνήθως αρκετά ψιλή με αποτέλεσμα αν και το επιθυμεί να μη πουλήσει.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01530 seconds with 11 queries