Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 26-10-14, 01:00
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παιδιά , προσωπικά τις φοβάμαι τις λεντοταινίες. Όταν πρωτοέστησα το τροπικό ξεκίνησα με λεντοταινίες , 5050 smd 60 led/m, σε 3 μήνες άλλαξα 3 λεντοταινίες, όλες τα παίζανε σε 1 μήνα με 8 ώρες λειτουργίας την ημέρα, ήταν αγορασμένες από ebay, άλλα παιδιά λένε πως είναι ευχαριστημένοι, εγώ όχι. Τα συγκεκριμένα led (5630) δεν τα έχω δουλέψει ποτέ και δεν μπορώ να πω αν αντέχουν και τι απόδοση έχουν, αυτό που διάβασα όμως μου κάνει εντύπωση , έχουν τη διπλάσια απόδοση σε lumen από τα 5050 και μάλιστα στα ίδια watt, επίσης να πω πως κι η τιμή τους μου φαίνεται τσιμπημένη σε σχέση με του ebay, στο eshop που έβαλες λέει 12,40 το μέτρο και στο ebay στη σελίδα που έβαλε ο Θωμάς (dragonld) 9,70 τα 5 μέτρα, βέβαια το Ελληνικό eshop λέει πως είναι nano cover και πλήρη αδιάβροχο αν δεν κοπεί, δεν την γνωρίζω αυτή τη μέθοδο αδιαβροχοποίησης. Επειδή έχω κάνει πολλές αγορές και πολλές δοκιμές με led, και σε ενυδρεία αλλά και για φωτισμό στο σπίτι, θα σου πρότεινα να μην αγοράσεις αμέσως όλα όσα θες, αλλά κάνε δοκιμές, αγόρασε μόνο 1 και αν δεις ότι κάνει δουλειά πάρε και τα υπόλοιπα
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01412 seconds with 11 queries