Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #97  
Παλιά 23-11-05, 12:22
Το avatar του χρήστη ΠΑΝΟΣ
ΠΑΝΟΣ Ο χρήστης ΠΑΝΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-11-2005
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Μηνύματα: 103
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από andreasp
Καλησπέρα σας.
Αγόρασα την προσφορά του Carrefure στα 119 ευρω.
Συμπλήρωσα ένα φίλτρο βυθού, έβαλα και την 2η μέρα δύο χρυσόψαρα για στρώσιμο και περιμένω.
Αμμωνίες κλπ δεν έχω μετρήσει ακόμα. Μονο PH εχω μετρήσει το οποίο έχει πέσει απο το 8+ (εκτός κλίμακας του tester την δεύτερη μέρα που το γέμισα) στο 7.6 χτες το βράδυ. Είναι αλήθεια οτι το ξύλο mopani ρίχνει το ph στο νερό?
Την άλλη εβδομάδα λέω να ξεκινήσω τις μετρήσεις για να δούμε τι γίνεται. (εχουν περάσει ήδη 10 μέρες περίπου)
Πέρασα απο Λ.Αλεξάντρας και χάζεψα τα δύο μεγάλα petshop. Πραγματικά έχουν απίστευτα ψάρια! Λέω να βάλω, γκαπυ-μολυ-πλατυ και νέον με ψεύτικα φυτά προς το παρόν. Να μάθουμε πρώτα δυο πράγματα και μετά να ασχοληθω και με φυτά.
Τα χρυσόψαρα θα χρειαστεί να τα διώξω? Η αλήθεια ειναι οτι τα έχω συμπαθήσει και θα ήθελα να τα κρατήσω.
Δεν έχω ξαναποστάρει μέχρι σήμερα, παρότι σας διαβάζω καμιά εβδομάδα εντατικά. Πραγματικά υπάρχει απίστευτος όγκος πληροφορίας εδω μέσα.
Τώρα είμαι έτοιμος να την κάνω για καμιά παραλία να δώ τι βράχους και πέτρες μπορώ να μαζέψω.
Το σφυροκάλεμο παρέα και πάμε για χαρά και εργασία...

Θα τα πούμε λίαν συντόμως με τα νεότερα!


Εγώ το κράτησα το χρυσόψαρο και το έχω περίπου 4 μήνες χωρίς πρόβλημα για τα άλλα ψάρια . Δεν ενοχλεί δεν το ενοχλούν.Για να μην τρώει τα φυτά να διαλέξεις φυτά χοντρα με μεγάλα φύλλα και κοτσάνια.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01428 seconds with 11 queries