Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 14-11-16, 21:11
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

τακη εγω εχω καταληξει πως τελικα οποιαδηποτε diy τροφη,ακομα και αυτες που δεν εχουν "σχεδιαστει" σωστα ως προς το ποσο "ολοκληρωμενες" ειναι διαιτητικα,ειναι πολυ ανωτερες απο οποιαδηποτε ετοιμη αποξηραμενη.
μονο και μονο το οτι δεν περιχει στοιχεια που μπορει να ειναι επικινδυνα δηλαδη φτανει για να τις κανει ανωτερες.
απλα σε αυτες τις περιπτωσεις,καλο ειναι να υπαρχει συμπληρωμα με ποικιλια και να μη μενουμε σε μια τροφη που δεν καλυπτει ολες τις αναγκες των ψαριων.

η ποικιλια ειναι το κλειδι,ειτε μιλαμε για ετοιμες ειτε για diy.
με λιγο μελετη παντως μπορει να φτιαχτει τροφη που θα υπερκαλυπτει τις αναγκες των ψαριων.

τωρα για να σου πω την αληθεια μετα απαυτο που ειδα με την τροφη της seachem,εχω αρχισει να ψαχνομαι κιεγω και θανοιξω ενα θεμα καποια στιγμη οταν καταληξω σε μια-δυο συνταγες.

ενα πολυ χρησιμο λινκ ειναι εδω αν θες να ριξεις μια ματια.εγω θα το ξαναμελετησω τωρα για να φτιαξω δικια μου τροφη.
και δωσε βαση σαυτο που εγραψε ο κωστας γιατι ειναι σημαντικο.
το εμποριο και το οριο κερδους της καθε εταιριας ειναι πιο σημαντικο γιαυτους απο την ποιοτητα των υλικων που θα χρησιμοποιηθουν.

περιττο να σου πω πως η τροφη της seachem θα παει για πεταμα.
σκεφτομουνα να τη δωσω στα Grindal,αλλα τελικα ουτε αυτο το εμπιστευομαι γιατι παλι θαναι σαν να δινω τη μπογια στα ψαρια.

και στο κατω κατω,ποιος μας λεει πως οι προβληματικες γεννες,τα ψαρια με δυσμορφιες κλπ,δεν οφειλονται σε επικινδυνα υλικα που βαζουν στις τροφες?
εστω εν μερη.

για οποιον ενδαφερεται,ριξτε μια ματια και εδω http://1305d590-ef73-11e4-b04b-f04da...e.com/products
τους εχω στειλει email να δω αν στελνουν ελλαδα.
αν στελνουν,θα κανω παραγγελια μερικα πραγματα.
ισως αν υπαρχει ενδιαφερον να μπορουμε να κανουμε και μια μαζικη...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kgf12345 : 14-11-16 στις 22:08
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,07268 seconds with 11 queries