Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 14-09-10, 17:31
Το avatar του χρήστη Dimis
Dimis Ο χρήστης Dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Διαχειριστής
 
Εγγραφή: 20-05-2008
Περιοχή: Μεγαρα Αττικης & Χαλανδρι
Μηνύματα: 3.889
Προεπιλογή

Ειμαι λατρης των νανοκιχλιδων αλλα αυτο μαλλον προεκυψε απο το κολλημα που ειχα να στηνω ενυδρεια οχι πανω απο 120 λιτρα.
Εχουν περασει απο τα χερια μου μεταξυ αλλων ramirezi,anomalochromis thomasi,kribs,pseudocrenilabrus nicholsi,aggazizi και εσχατως blue apisto wild caught.
Οπως αναφερεις διαπιστωσα εξαιρετικες συμπεριφορες,απιστευτα ενστικτα μητροτητας απο τις θηλυκες και πανεμορφες επιδειξεις κυριαρχιας απο τα αρσενικα...
Ομως αυτο που ειδα σε ενα 900 λιτρων ενυδρειο με ενα ζευγαρι f1 frontosas με τα μωρα τους δεν νομιζω οτι μπορει να συγκριθει,μιλαμε για ψαρια που επικοινωνουν με το περιβαλλον εξω απο το ενυδρειο,ακουνε την πορτα και περιμενουν στην γωνια κολλημενα στο τζαμι να σε δουν,δεν τρομαζουν στην παρουσια των ανθρωπων και παρουσια τους κανει ενα 900αρι ενυδρειο μονο με αμμο και μερικες πετρες να δειχνει γεματο ζωη.
Ισως τελικα να προτιμω τις μεγαλες κιχλιδες αλλα οσο δεν εχω τον χρονο και τον χωρο για ενα τοσο μεγαλο ενυδρειο δηλωνω...Νανοκιχλιδας!
__________________
"Όταν μια γυναίκα κοιμάται μονή,είναι ντροπή για όλους τους άνδρες του χωριού..." Ν.Καζαντζακης
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01644 seconds with 11 queries