Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 27-04-16, 00:10
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

ο bill εχει δικιο.με μια καλη compact μπορεις να βγαλεις πολυ ωραιες φωτογραφιες.αν παλι θες να τα διαθεσεις τα λεφτα και σκοπευεις να ασχοληθεις,σιγουρα η αγορα μιας dslr αξιζει.(ειδικα σαυτα τα λεφτα εστω και μεταχειρισμενη)

παντως με μια καλη compact μπορεις να βγαλεις πολυ καλες φωτογραφιες,να μαθεις μερικα βασικα πραγματα και αν δεις οτι "κολλας" τοτε πας σε κατι μεγαλυτερο.ετσι θα ξερεις και τι χρειαζεσαι και θα μπορεις να κρινεις καλυτερα.
αν μπορεις να παιξεις και λιγο με το photoshop στις φωτογραφιες της compact θα ανεβασεις πολυ τις δυνατοτητες της.καποια βασικα πραγματα ειναι ευκολο να μαθεις να τα κανεις και θα δεις μεγαλη διαφορα.(το Photoshop ισως σε βοηθησει και στις φωτο απτο κινητο σου).

παντως τα προβληματα που περιγραφεις μου ακουγονται πιο πολυ για προβληματα "κακης" φωτογραφισης παρα για προβληματα της φωτογραφικης σου(εστω του κινητου).

κοιταξε και για καποιο app που να σου δινει περισσοτερες δυνατοτητες απαυτο που εχει το τηλεφωνο...
υπαρχουν αρκετα που προσφερουν πολυ καλυτερο software αποτι τα "μαμισια" και στη φωτογραφιση,αλλα και στην επεξεργασια της φωτογραφιας μετα.

εγω με μια compact βγαζω φωτογραφιες 2-3 χρονια τωρα και φετος εχω αρχισει να σχεδιαζω να παρω Dslr.και αυτη ακομα που εχω χωρις να παρω dslr,εχει ακομα "ζουμι" να μου δωσει αν ασχοληθω ακομα περισσοτερο.

φυσικα αν μπορεις να διαθεσεις τα χρηματα για dslr καντο,απλα εχε υποψη σου πως οτι μηχανη και αν εχεις,αν δεν παιξεις μαζι της δεν θα εκμεταλευτεις τις δυνατοτητες της.

οσο για το φοβο που εχεις μη βγει και η compact σαν το κινητο,δεν ισχυει.
αλλο το ενα αλλο το αλλο
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01451 seconds with 11 queries