Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 21-01-03, 12:45
Emmanuela Ο χρήστης Emmanuela δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-01-2003
Περιοχή: Αθήνα (Παπάγου)
Μηνύματα: 41
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Emmanuela Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Emmanuela
Προεπιλογή

Λοιπον.... Το ενυδρειο ειχε ηδη στρωμενο νερο το σεμπτεμβριο. το αδειασα ολο σε λεκανες και αδειασα και το χαλικι, εβαλα απο κατω το υποστρωμα της sera. μετα ξαναεβαλα το χαλικι πισω και το νερο μεχρι καπου τη μεση του ενυδρειου, φυτεψα τα φυτα και γεμισα το ενυδρειο με το νερο.

Απο λαμπες, παιδια δυστυχως δεν χωραει αλλη. Και η 2η με το ζορι εχει μπει. Γι αυτο θα θελα καποιος να το δει το ενυδρειο μηπως εχει εκεινος καποια ιδεα για περισσοτερο φως.

Τωρα εχει μεσα 4 ραμιρεζι και απο φυτα, ενα ειδος που δεν θυμαμαι πως το λενε. Το ειχε στο ενυδρειο του το αγορι μου (ειναι "σκυλι" αυτο το φυτο και μολις το εβαλα.)

Κατι το οποιο ισως να μειωνε ακομα πιο πολυ το φως αλλα δεν ειμαι σιγουρη, ειναι οτι το νερο μαζι με την τυρφη και τα ξυλα που ειχα βαλει ειχαν κανει το χρωμα του νερου πολυ καφετι... λετε αυτο να περιοριζε το φως?????

fighterfish, βεβαια και θα ηθελα να δω τα φυτα που μου λες, και αμα μου αρεσουν καποια να τα βαλω.... βεβαια, σε μενα τιποτα δεν κραταει αλλα τεσπα....

επρεπε να τπ βλεπατε την πρωτη μερα που το εστησα τι κουκλα που ητανε και πως εγινε οταν χαλασαν τα φυτα....
__________________
Φιλικα

Emmanuela
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02983 seconds with 11 queries