Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 18-11-11, 20:31   #1
εγκυος ξιφοφορηνα
 
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike
Senior Member
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος 18-11-11, 20:31
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

ειναι η δευτερη φορα που μενει εγκυος την πρωτη επιβιωσεενα μικρο τοοποιο χερει ακρας υγειας την αφησα να γενησιμεσα στο ενυδρει χωρις να αναμειχτω καθολου στα μικρα με αποτελεσμα καποια να φαγωθουνε καποιοα να πεθανουν και ενα να την βγαλει.πιθανων καποιοι να διαφωνησουν με αυτο αλλα ηταν τυχαια γεννα.τωρα ομως που συμβαινει ξανα μπορειτε να μου πειτε τι να κανω ωστε και περισσοτερα μικρα να μου μεινουν αλλα χωρις να επεμβενω σε φυσιολογηκες διαδηκασιες πχ?πρεπει να αλλαξω την χημεια του νερου ή ποια τροφη να βαλω?υπενθημησω οτι το ενυδρειο μου ειναι 130λτ καθαρα και φιλοξενει 2 αρσενικους Xiphophorus helleri
και 4 θυληκους επισης 1 πλεκο κοινο ,2 κορρυ γατοψαρα,ενα βορνεο γλυφτη,
1 γκοστ ,5-6 zebra snails,3-4 assasin snails,kai kamia 20aria red tserry.to ενυδρειο ειναι φυτεμενο με βελσινεριες(δεν ξερω ειδος),2 ανουβιες,νομιζω οτι εχω λιγο απο κατι που το λενε φακη και κατι αλλα που δεν τα ξερω
τα στοιχει του νερου συμφωνα με κατι υγρα τεστ της τετρα νομιζω και σε διασταυρωση με στικ της esha οι μετρησεις ειναι ως εξεις:
ph-->7.2 me 7.5
no3<10mg/l
no2<1mg/l
gh<14*d
kh<8*d
nh3->0
για φιλτρο εχω ενα σερα 250 χωρις uv με υλικα σιποραξ,ζωολιθο,υαλοβαμβακα και χοντρο σφουγγαρι μαυρο και οι ρουτηνες μου ειναι ταισμα 2-3 φορες την μερα με παρακολουθηση να τρωνε ολοι την τροφη και καθε 2 μερες καταψυγμενο bloodworm ενα κυβακι το μεσημερη και λιγη τροφη το βραδυ,αλλαγες νερου καθε δευτερη κυριακη 40% και καθε μηνα 60%.λαμπες εχω μια φωτοσυνθεσεις καιμια απλη τ8 και οι δυο που αναβουν 2μμ με 12 το βραδυ.

η μαμα

γενικη αποψη δεν ξερω πως λεγωντε τα φυτα αριστερα δεξια στην ανουβια και τερμα αριστερα αν μπορει να με βοηθεισει καποιος??!!!
Εμφανίσεις: 1937
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01916 seconds with 12 queries