Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 01-11-09, 11:54
seven77 Ο χρήστης seven77 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-09-2009
Περιοχή: τρικαλα
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή

500l είναι το ενυδρείο το φίλτρο είναι στρωμένο με μπόλι απλά ρίχνω 4-5 ταμπλέτες για pleco μέσα να δουλεύει η βιολογία κάθε 3-4 ημέρες Ν02-ΝΗ4-ΝΗ3 έχω 0 Ν03 έχω 20 γιατί Ξέχασα το κουτί με την τροφή για αφρικάνες δίπλα από το ενυδρείο και τα πιτσιρίκια τάισαν τα ψαράκια όσο έλειπα σε όλα μου τα ενυδρεία και στο άδειο!! (μέγα λάθος μου αυτό πλέων έχω ντουλαπάκι με κλειδαριά) όταν επέστρεψα δυστυχώς η τροφή είχε διαλυθεί και έτρεχα με τους κουβάδες να αλλάξω νερό 1:30 το βράδυ Το ότι είναι στρωμένο το συμπέρανα από το γεγονός της υπερβολικής τροφής δεν μου ανέβασε ούτε αμμωνία ούτε Ν02 βέβαια έκανα αλλαγή νερού και σκούπα οπότε δεν μπορώ να ξέρω αν όντως δούλεψε η βιολογία
δεν θα βιαστώ με τους δίσκους μόλις μάθω να ρυθμίζω το νερό μετά από 1 διάστημα 1-2 μηνών θα βάλω τα πρώτα 2 μέσα μέχρι να φτάσω τους 6 δίσκους που είναι και ο τελικός αριθμός που θέλω
πρέπει να το ψάξω αρκετά με τους δίσκους 1 και δεν γνωρίζω πολλά πράγματα έχω δρόμο ακόμα απλά ξεκίνησα από τα πιο δύσκολο φαντάζομαι που είναι το ph
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,26566 seconds with 11 queries