Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #41  
Παλιά 30-05-08, 01:17
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Να τα παρουμε με τη σειρα? ειναι πολλα και ανακατεμενα.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tkagem Εμφάνιση μηνυμάτων
Αντί να κάνεις την ειρωνική ερώτηση 'πόσο γίνεται' εφόσον ξέρεις, γιατί δεν έλεγες ντόμπρα πως αυτό το ψάρι γίνεται τόσο.
Μα καλα τι λεμε τοση ωρα?
Εσυ δεν ζητησες απο τον mod να σβησει ολα τα ποστ κατω απο την αγγελια?
Ενα απο αυτα τα ποστ ελεγε ποσο γινεται το ψαρι
Αν το ξαναεβαζα θα το αφηνες?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tkagem Εμφάνιση μηνυμάτων
....και σου ξαναλέω πως το ψάρι δεν θα το δώσω σε κάποιον με λίγα λίτρα, υπάρχουν άτομα εδωμέσα που έχουν τα λίτρα να φιλοξενήσουν ένα τέτοιο ψάρι, άλλο αν δεν θέλουν.
Υπαρχουν ατομα εδω με ενυδρεια πισινες?
Γιατι αυτα που λεμε περι 1500 λιτρα φτανουν, ειναι ουτοπια.
Ενα ενυδρειο που φιλοξενει οπως ειπες και δεν βαζει στην απομονωση ενα ψαρι δεν πρεπει να ειναι 10 φορες το μεγεθος του?
και αλλες 3 φορες το μεγεθος του να ειναι το πλατος για να στριβει?
Αντε και επειδη ειναι βυθοψαρο (ασχετα οτι ειναι πολυ κινητικο) να μην βαλουμε μεγαλο υψος, ας πουμε 80 ποντους. (θα βγαζει το κεφαλι του 50 ποντους αν θελει απο πανω να μας χαιρεταει)
Να μην υπολογισουμε απο τωρα λιτρα, γιατι θα μας πεσει το σαγονι αν ξερουμε οτι το τελικο μεγεθος του ψαριου ειναι 130 εκατοστα.
Να το βαλουμε σε ενα μικροτερο ενυδρειο?
Ισα ισα να πηγαινει λιγο μπρος-πισω και να στριβει με το ζορι?
3 φορες το μεγεθος του και 2 φορες το πλατος?
Υψος πιο κοντο ακομα, 60 ποντους, αλλα να παρακαλαμε να μη ανεβει πανω απο το χαλικι γιατι θα βρεθει στο καναπε διπλα μας να βλεπει το ματς
6000 λιτρα.
Για ενα ψαρι.
Ξερεις πολλους που εχουν αυτα τα λιτρα στο φορουμ και θα τα διεθεταν για το ψαρι σου?
Πριν σκεφτει καποιος τα γνωστα που λενε στα πετσοπ, οτι αν το ψαρι το περιορισεις σε μικροτερο ενυδρειο απ'οτι πρεπει δεν θα μεγαλωσει στο τελικο μεγεθος ,τον ενημερωνω οπως ενημερωθηκα και εγω απο βιολογο οτι τα εσωτερικα οργανα συνεχισουν να μεγαλωνουν Το κινεζικα little feet τα εχετε ακουστα? http://en.wikipedia.org/wiki/Foot_binding
Κατι παρομοιο παθαινουν μεσα τους τα ψαρια.
Οσο πιο πολυ τα περιοριζεις τοσο πιο πολυ το παθαινουν.




Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tkagem Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν διαφωνώ οτι τα pangasius θα έπρεπε να μήν εισάγονται, απο τη στιγμή που αυτό γίνεται όμως τί να κάνουμε, να τα σκοτώνουμε? Μήπως να τα πετάξω, ή να τα αφήσω στο υπάρχον ενυδρείο μέχρι να αυτοκτονήσουν?
Τι να σου πω? ειναι δυσκολη κατασταση.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tkagem Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε πληροφορώ όσες φορές έχω δεί τέτοιο ψάρι σε πετ-σοπ σε τέτοιο μέγεθος η τιμή του δεν πέφτει κάτω απο τα 150 ευρώ, είναι αρκετά δύσκολο να μεγαλώσεις αυτό το ψάρι καθώς στρεσσάρεται αρκετά εύκολα και τα περισσότερα ψοφάνε απο μικρά.
Οσες φορες εχεις δει τετοιο ψαρι ξερεις τελικα αν πουληθηκε? ή το εχει για μοστρα και οτι κατσει μετα.
Το πολυ πολυ να το κανουνε μπαρμπεκιου την κυριακη http://www.kallimanis.gr/web/pages.f...e=125&langid=1

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tkagem Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ ξέρω πως αν απο την αρχή η αγγελία έλεγε 'χαρίζεται' και όχι 'πωλείται' δεν πρόκειται να ανακατευόσουν, τόσο πολύ σε καίει?
Γιατι θα χασω τα ποσοστα μου? Δεν εχεις καταλαβει τα κινητρα μου ακομα?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tkagem Εμφάνιση μηνυμάτων
Ήταν αυτός λόγος να σηκώσεις ψεύτικη αγγελία? Αυτό δείχνει σεβασμό στο forum? Και στην τελική δικαίωμα μου να το πουλήσω και 1000 ευρώ, έχω ή δεν έχω αυτό το δικαίωμα? Τώρα για το τελικό μέγεθος του ψαριού που δήθεν εσύ ρώτησες λόγος δεν υπήρχε, ενημερώνω προσωπικώς για τα πάντα αυτόν που ενδιαφέρεται για το ψάρι....
Αν ειναι ψευτικη η αγγελια ειναι και αυτο δικαιωμα σου να το πιστευεις.
Κι εμενα ειναι δικαιωμα μου να βαζω αγγελια το δικο μου ψαρι.
ΠΜ?
Εμενα δεν ηρθε ακομα.
Ολα στην αγγελια τα ρωτανε αλλα δεν εχω προβλημα.
Ουτε στην αλλη εχω προβλημα που εχω βαλει εδω και καιρο. http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=23919
Τι θα πειραζε να βαλεις ενα λινκ και να γλιτωσεις το μισο γραψιμο?
Και να μη σε ενοχλει και ο καθενας σαν και μενα 13χρονος?
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02041 seconds with 11 queries