Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #76  
Παλιά 20-09-10, 11:12
Το avatar του χρήστη Roussaks
Roussaks Ο χρήστης Roussaks δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2008
Περιοχή: Αρκαλοχωρι Ηρακλειου Κρητης
Μηνύματα: 816
Προεπιλογή

Eχει πλακα η ολη συζητηση , απο τον σεβασμο στον αρχαριο μεχρι τα γκαπυ πολλα ή λιγα ....

Και εξηγω:
Οταν μπαινεις σε ενα forum , ξερεις απο πριν οτι ειναι ενας ιστοτοπος συζητησεων για ενα συγκεκριμενο αντικειμενο , οτι υπαρχουν μελη που μπηκαν σχεδον μαζι σου και αλλα που ανοιξαν αυτη την σελιδα , οτι υπαρχουν γνωστες του αντικειμενου (αλλοι σε πολλες λεπτομερειες και αλλοι επιφανειακα) ..................και οτι οτι και να ρωτησεις θα παρεις μια απαντηση (εδω ειναι το θεμα ) απο ποιον θα την παρεις ;; μπορει να την παρεις απο αυτον που γραφτηκε χθες ή απο εναν αρχαιο ... εκει πρεπει να αξιολογισεις , να σκεφτεις και να ψαχτεις , να διαβασεις ωστε να μπορεις να εχεις μια δικη σου αποψη βασισμενη σε επιχειραματα ...
Αυτα γενικα για τα φορουμ ....

Ειδικοτερα για ΕΜΑΣ ,το χομπυ για το ενυδρειο που πιστευω οτι η βιβλιογραφια του ειναι αρκετα μικρη , κατευθυνομενη και πολλες φορες λανθασμενη οτι μαθεις το μαθαινεις με συζητησεις απο εχωντες και κατεχοντες το καθε ψαρι - μαλακια - κτλπ... απλα γιατι εχουν την εμπειρια ....
Απλα για να δεις συμπεριφορες ...οπως εαν ηταν στην φυση ή οσο γινεται πιο κοντα !!!
Αυτη δεν ειναι η πεμπτουσια ; αυτο δεν ψαχνουμαι ; συμπεριφορες οσο γινεται πιο κοντα στην φυση και αυξανομενης δυσκολιας ψαρια οσο εμβαθενουμε στο χομπι ... ετσι το βλεπω εγω !

Και ο πυροσβεστης

Προτασεις για λιτρα ψαρια συνθηκες μπορουν να κανουν πολλοι ....

Εχω δει σε 3 ενυδρεια μεσα και σε αυτα το δικο μου σε περιοδους που λογω αλλων υποχρεωσεων δεν ασχολουμουν εκτος απο τ φαι τους να γινονται γεννες , να επιβιωνουν τα μικρα να γεμιζει το ενυδρειο ; δεν θα μπορουσα να προτεινω , ριξτε τα ψαρακια μεσα και .....αυτα θα κανουν τα παντα μονα τους ; Ειναι ομως σωστο ; ειναι ο κανονας και τα ψαρια πως αισθανονται ; Θα ηταν το ιδιο αν οι λαμπιδοχρομιδες μου ηταν σε μεγαλυτερο ενυδρειο με περισσοτερες κρυψωνες ; χμ....

Οσο για οτι πηραμε τα ψαρια και τα βαλαμε στα ενυδρεια μας , αν εξερεσουμε καποια "αγρια " που εχουν μερικοι απο εμας , ολοι οι υπολοιποι εχουμε εκτροφης ψαρια ...δλδ ...γεννημενα σε "ενυδρεια" σωστα; αρα δεν ηξεραν πως ειναι να κολυμπας σε αμαζονιο ή λιμνες ...
Ταδε εφη εγω ενα μελος αυτης της κοινοτητας , ειρηνη υμιν ....ΟΒΕΡ & ΟΥΤ!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02314 seconds with 11 queries