Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 17-09-09, 13:43
Το avatar του χρήστη gangster95
gangster95 Ο χρήστης gangster95 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-09-2009
Περιοχή: θεσσαλία
Μηνύματα: 179
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Λιγο βιαστικος εισαι η μου φαινεται? Ποιο ενυδρειο εχεις? Η ειναι DIY? Διαβασες .... αλλα διαβασε και αυτο που σου λεει πως να στησεις το ενυδρειο σου!
Οσο για τις ερωτησεις σου:
0) Αν το βλεπεις λερωμενο .. πλυντο με νερακι και καθαρο πανακι! ΟΧΙ με αζαξ η αλλο καθαριστικο!
1) Λογικα (ετσι οπως το περιγραφεις) ειναι η προεκταση που ενωνει το φιλτρο με την αερανλια ... αν ειναι αυτο ... δεν ειναι απαραιτητο!
2) Το θερμοστατη να τον βαλεις οπου θες! Συνηθως τον "κρυβουμε" με ενα φυτο η ενα ξυλο! Προσεχε να μην ακουμπαει κατω στο χαλικι και προσεχε μην ειναι στην μπριζα και ειναι εκτος νερου ... Προσεχε αυτο και στις αλλαγες νερου που θα κανεις στο μελλον!
Πως θα στρωσεις το φιλτρο? Αποφασισες?
κοιτα, μονο βιαστικος δεν ειμαι......
το διαβασα αυτο! εχω ξεσκιστει στο διαβασμα!!!
οσο για τον καθαρισμο του ενυδρειο αυτο εκανα.....
ευχαριστω παντος.....
-------------------------
[quote=marly;375565]
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gangster95 Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια ειμαι πολυ χαρουμενος!!! μετα απο πολεεεεεεεεες μερες διαβασματος,αναζητησεις και ενυμερωσης ευτασε η ωρα αρχισω το στισημο του ενυδρειου μου!!!
εχω 2-3 ερωτησουλες.....
θα βαλω γκαπι, το ενυδρειο ειναι 60 λιτρα....

0) τα διακοσμητικα τα ξεπλενω καλα με νερο,το ιδιο και την αμμο......το εωυδρειο πρεπει? και αν ναι πως?
Καλό θα είναι να το περάσεις με ένα υγρό πανάκι για την σκόνη που μπορεί να έχει ή αν μπορέσεις να το γεμίσεις λίγο και να το ξαναδιάσεις.
1)
μαζι με τα φιλτρο υπαρχει μια προεκταση....(ενας πλαστικος μαυρος σοληνας με τρυπες)
ειναι απαρετητο να μπει αυτο???
Με αυτό έχεις καλύτερη οξυγόνωση του νερού αλλά δεν είναι και υποχρεωτικό να το βάλεις.
2)
που θα μπει ο θερμοστατης και το φιλτρο ?στο πλαει? πισω?οπου θελω??
Όπου σου αρέσει (νομίζω) αρκεί να γίνεται καλή κυκλοφορία νερου μέσα στο ενυδρείο δηλαδή να μην υπάρχουν περιοχές οπου δεν θα ανανεώνεται το νερό.Ο θερμοστάτης πρέπει να μπεί κάθετα και να εξέχει ο διακόπτης που ανεβοκατεβάζει τη θερμοκρασία αλλά όλο το γυάλινο μέρος μέσα στο νερό.
Το θερμόμετρο θα μπεί σε αντίθετη μεριά απο τον θερμοστάτη.

η καλυτερη βοηθεια θα ηταν να ανεβασετε μια φωτογραφια του δικουσας ενυδρειου και να φαινετε το φιλτρο και ο θερμοστατης......
ευχααριστω πολυ προκαταβολικα!!![/quote


σε ευχαριστω!
-------------------------
αυτο ενωω οταν λεω προεκταση http://www.aquariumsrus.com.au/image...r/magi-380.jpg

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gangster95 : 17-09-09 στις 13:43 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01860 seconds with 11 queries