Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 17-09-09, 13:15
Το avatar του χρήστη marly
marly Ο χρήστης marly δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-01-2009
Περιοχή: Τρίπολη-Αρκαδίας
Μηνύματα: 97
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην marly Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην marly
Προεπιλογή

[quote=gangster95;375554]παιδια ειμαι πολυ χαρουμενος!!! μετα απο πολεεεεεεεεες μερες διαβασματος,αναζητησεις και ενυμερωσης ευτασε η ωρα αρχισω το στισημο του ενυδρειου μου!!!
εχω 2-3 ερωτησουλες.....
θα βαλω γκαπι, το ενυδρειο ειναι 60 λιτρα....

0) τα διακοσμητικα τα ξεπλενω καλα με νερο,το ιδιο και την αμμο......το εωυδρειο πρεπει? και αν ναι πως?
Καλό θα είναι να το περάσεις με ένα υγρό πανάκι για την σκόνη που μπορεί να έχει ή αν μπορέσεις να το γεμίσεις λίγο και να το ξαναδιάσεις.
1)
μαζι με τα φιλτρο υπαρχει μια προεκταση....(ενας πλαστικος μαυρος σοληνας με τρυπες)
ειναι απαρετητο να μπει αυτο???
Με αυτό έχεις καλύτερη οξυγόνωση του νερού αλλά δεν είναι και υποχρεωτικό να το βάλεις.
2)
που θα μπει ο θερμοστατης και το φιλτρο ?στο πλαει? πισω?οπου θελω??
Όπου σου αρέσει (νομίζω) αρκεί να γίνεται καλή κυκλοφορία νερου μέσα στο ενυδρείο δηλαδή να μην υπάρχουν περιοχές οπου δεν θα ανανεώνεται το νερό.Ο θερμοστάτης πρέπει να μπεί κάθετα και να εξέχει ο διακόπτης που ανεβοκατεβάζει τη θερμοκρασία αλλά όλο το γυάλινο μέρος μέσα στο νερό.
Το θερμόμετρο θα μπεί σε αντίθετη μεριά απο τον θερμοστάτη.

η καλυτερη βοηθεια θα ηταν να ανεβασετε μια φωτογραφια του δικουσας ενυδρειου και να φαινετε το φιλτρο και ο θερμοστατης......
ευχααριστω πολυ προκαταβολικα!!![/quote


__________________
Πάντα Φιλικά
@Μαριάννα@
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01814 seconds with 11 queries