Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #32  
Παλιά 07-11-15, 11:46
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Κοιτα, το αισθητικο είναι καθαρα υποκειμενικό.
Το ξύλινο δεν έχει πριονίδια και τιποτα απο αυτά, παιρνεις τα κομμάτια έτοιμα κομμενα, εσυ μόνο βιδώνεις, τωρα αν δεν εχεις εργαλεία είναι άλλο, στο φτιάχνουν άλλοι, και πάλι πιο οικονομικο θα είναι.
Οταν είπα 100 Ευρω ακομα για τα πλεξι εννοω πως θα κανουν γυρω στα 150 τα ξύλα + 20 Ευρώ (το πολύ να βάψεις απεξω, πήγαμε στα 170 +150 το τζαμι πηγαμε στα 320, ε βαζεις και 100 για πλεξι, που θα εβαζες σε μονωτικο και πολυεστερα, 600 δεν είναι, αλλά και ακομα και 500 να φτασει πάλι δεν είναι το ίδιο.
Θα σου δώσω ενα μέτρο σύγκρισης, το δικο μου το ξύλινο μου στοιχισε 350 χωρις τα πλεξι, τα παντα όμως , φίλτρα ηλεκτρολογικα υδραυλικα αντλιες αυτοματισμους, ολα, αν αγοραζα και τα πλεξι τα έδινα ακομα άλλα 150, 500 δηλαδή, και έκανα και κάποια λάθη που αν προσεχα θα είχα 50 Ευρω τουλάχιστον λιγότερα, αλλά έστω, με 500 Ευρω όλα έτοιμο, είναι πολλά ; Τα έφτιαξα βεβαια μόνος μου, ε αυτο είναι το DIY , το φτιαχνεις όπως θες και κανεις τα κουμαντα σου στο κοστος, αν στο φτιαξει άλλος θα το πληρώσεις, και το δικο μου αν το έφτιαχνα για εσωτερικό χώρο θα μου κόστιζε ακομα λιγότερα, μόνο τα συντηριτικά που το περασα για να αντεχουν ολα στη βροχή φτάνει, που με ένα κουτι λαδομπογια το έβαφα όλο
Για την αντοχη δεν εννοώ μόνο τις σιλικονες, αλλά όλη η κατασκευή, τα τζαμια. Στο λεω, δεν έχει καμια σχεση, μόνο αν το δεις απο κοντα θα καταλάβεις τις διαφορες.
Ολα αυτα είναι θεμα επιλογης του καθενος
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01519 seconds with 11 queries