Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 31-07-14, 13:15
Το avatar του χρήστη silve992
silve992 Ο χρήστης silve992 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-07-2012
Περιοχή: Βόλος - Νέα Αγχίαλος
Μηνύματα: 283
Προεπιλογή

Καλησπέρα και σε σένα φίλε μου! Καταρχήν ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες και συμβουλές.

Έχω αποφασίσει τελικά να φιλοξενήσω στο ενυδρείο μου μόνο έναν μονομάχο και τίποτα άλλο. Να του παρέχω ένα χώρο μέσα στον οποίο θα νιώθει πραγματικά άρχοντας.

Όσον αφορά τα υπόλοιπα. Με την αντίστροφη όσμωση δεν έχω κάποιο θέμα καθώς υπάρχει φίλτρο στο σπίτι που κάνει αυτή τη δουλειά. Δεν μετατρέπει εντελώς το νερό σε 0 σκληρότητα αλλά την πηγαίνει στα 2-3 αν δε κάνω λάθος για να είναι και πόσιμο κιόλας. Άρα βάζοντας για παράδειγμα 70% νερό "όσμωσης" και 30% νερό βρύσης πετυχαίνω ανάλογα και την σκληρότητα που επιθυμώ για κάθε ψάρι. Όσον αφορά το ξύλο μπορεί και να είναι αυτό που λες, γιατί έχω τώρα 2 εβδομάδες και το νερό δεν έχει σταματήσει για μην βγάζει χρώμα ή τουλάχιστον να μειώνεται. Βγάζει την ίδια καφετίλα που έβγαζε από την πρώτη ημέρα. Μάλλον θα πάω να πάρω καμιά άλλη ρίζα γιατί δεν βλέπω φως με αυτή που έχω τώρα. Και τέλος για φυτά θα βάλω εύκολα εννοείται ίσως μόνο ανούμπιες ή και κάτι ακόμα. Θέλω μια καλή ρίζα, αρκετές πέτρες και λίγα φυτάκια.

Φιλικά και ευχαριστώ και πάλι!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01378 seconds with 11 queries