Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #99  
Παλιά 12-10-10, 15:56
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από POURITANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Έτσι πως το βλέπω εγώ χοντρικά το θέμα είναι ότι:
Φαντασου κάποιων να έχει στο μυαλό του να βάλει 20 γλάστρες με διαφορά φυτά μέσα στην λιμνη του .
Και σιγά σιγά να αρχίζει να ψάχνει σε φυτώρια και στο το ιντερνετ στο να αγοράσει φυτά.
Αφού θα έχει ξοδέψει χρόνο και χρήμα.
Φτάνει η στιγμή στο να αρχίζει να βλέπει την αναπτύξει των φυτών του, (αφού πρώτα έχουν περάσει ένα στάδιο προσαρμογής τα φυτά του).
Δηλαδή θα αρχίσει να απολαμβάνει την πραγματική αναπτύξει των φυτών του μετά από ένα χρόνο.
Και ξαφνικά ενώ όλα είναι μια χαρά και ωραία.
Έχουν αρχίσει να μεγαλώνουν και τα κοι και να τα κάνουν όλα άνω κάτω.

Δεν είναι μονό ο κόπος ο καθημερινός - συχνος
Είναι και το συνολικό κόστος του όλου πράγματος.
Και φυσικά και η απογοήτευση.
..και γω κάπως έτσι τα βλέπω τα πράγματα, ΤΩΡΑ, που έχω περάσει ήδη από αυτό το στάδιο...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από POURITANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα βάλω κοι και μια μεγάλη γλάστρα με νούφαρα μέσα στο νερό. (και ο θεος βοηθός)
Αλλά αν δω ότι με ευχαριστούν περισσότερο τα νούφαρα δεν θα διστάσω να βγάλω τα κοι.

Δεν μπορώ να συνδεθώ συνθηματικά με τα ψαριά πλέων.
Το πέρασα το στάδιο αυτό. Όταν έχασα ένα θηλυκό γκαπι μετά από 2 ½ χρονια που το είχα.
Το ψάρι αυτό μου ειχε χαρίσει πάνω από 1000 ψαράκια.
Από τότε ειπα τέλος.
Δεν ξέρεις τι λες Βασίλη...γι' αυτό μιλάς έτσι.... Καμία απολύτως σχέση δεν υπάρχει μεταξύ των μικρών ψαριών με τα μεγάλα κοι που ενδεχομένως να σου κρατούν παρέα στην αυλή σου για ολόκληρη σου τη ζωή. Η δε απώλεια ενός τέτοιου ψαριού, δεν μπορεί να συγκριθεί με τα μικρά ψάρια.

Για να είμαι απόλυτα ειλικρινής μαζί σου όμως, και εγω κάπως έτσι ξεκίνησα να φαντάζομαι τη λίμνη μου...κοι, και αν μου ενοχλήσουν τα φυτά μου τα δίνω να πάνε στο καλό....τώρα όμως σας λέω ξεκάθαρα ότι προτιμώ να χάσω όλα μου τα φυτά και να μου μείνει το ψαράκι μου...
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01582 seconds with 11 queries