Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 21-11-08, 01:09
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

[quote=beteranos;306200]Oπως ξερουμε ολοι μας, η ποιοτητα του νερου οσο παει και χειροτερευει. Τα σκευη που χρησιμοποιουμε για τις δουλιες του ενυδρειου,τα χερια μας που συχνα βουτεμε μεσα,οι αποχες κ.α. μπορει να μεταφερουν στο ενυδρειο μας μικρες ποσοτητες χημικων και μηρωδιων που συν το χρονο αθροιζονται και μπορει να γινουν επικινδινες για τα ψαρια. Με την χρηση ενεργου ανθρακα μονιμως στο φιλτρο μας το νερο μας ειναι απαλαγμενο απο τα παραπανω, συν του οτι ο ενεργος ανθρακας ειναι ενα ποροδες υλικο το οποιο λειτουργει ταυτοχρονα και σαν μεγαλη επιφανεια απεικισης οφελιμων βακτηριδιων. Αρα με την μονιμη χρηση ενεργου ανθρακα πετυχαινουμε χημικο και βοιλογικο φιλτραρισμα ταυτοχρονα. Ασχολουμε γυρω στα 22 χρονια με ενυδρεια,ποτε δεν ελειψε απο τα φιλτρα μου ο ενεργος ανθρακας.


Οσον αφορα το θεμα των κακων επαγκελματιων, μην το πιανεις κανει τζιζ...

Οταν πλεον ομως ο ανθρακας κορεστει τι θα κανεις? Θα τον αλλαξεις η θα τον αφησεις για βιολογικο?
Ειναι γνωστο ποτε βαζουμε ανθρακα και ποιες ειναι οι ιδιοτητες του.
Εξαλλου αγαπητε τις αλλαγες νερου που κανουμε καθε εβδομαδα που τις βαζεις??
Εγω φιλε μου στην θεση σου θα τον εβγαζα και στη θεση του θα εβαζα η μπλε σφουγγαρι η και αλλα siporax..
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01413 seconds with 11 queries