Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 02-10-08, 11:36
Το avatar του χρήστη Filotas
Filotas Ο χρήστης Filotas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Περιοχή: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Μηνύματα: 825
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Filotas Send a message via Skype™ to Filotas
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μικρος Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα γιατρε
Επειδη ρωτας θα εβαζα 2-3 δαχτυλα ακομα αμμο και θα εβαζα κι αλλες πετρες...αρκετες.
θα προσθετα πετρες σε ενα απο τα 2 βουναλακια οι οποιες θα εσβηναν στο απεναντι βουναλακι το οποιο θα ηταν και χαμηλοτερο σε υψος.
Η θα εκανα ενα βουνο πετρες στα 2/3 του μηκους το οποιο απο αριστερα οι πετρες θα ακουμπουσαν στο τζαμι μεχρι τα μισα.ενω δεξια η πλαγια που θα διαμορφονοταν θα εσβηνε μεχρι το επιπεδο της αμμου και λιγο πριν το πλαινο τζαμι.
Άμμο ακόμα δεν έβαλα το υλικό είναι φελός για ασφάλεια μην πέσει καμιά πέτρα και έχουμε άλλα προβλήματα. Καλή η ιδέα αλλά το να ακουμπάν οι πέτρες στο τζάμι δεν είναι επικίνδυνο;
Αλλά εσύ λές να γίνει μόνο ένας λόφος με πέτρες και όχι δύο.
Βασικά η σκέψη μου ήταν να γίνουν δύο λόφοι και στην μέση να μπούν σαλιγκάρια (σκευτόμουν Ταγκανίκα με λίγα λόγια).

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lucy Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα εγώ δεν πρέπει να μιλάω γιατί δεν μου αρέσουν τα νταμάρια, αλλά τι ωραίο βρίσκετε (οι περισσότεροι ) και κάνετε δυο γκουμούτσες - πυραμίδες μέσα στο ενυδρείο;
Γιατί δεν απλώνετε τις πέτρες σε πιο φυσικό στυλ, σαν να τις τοποθέτησε η μαμά φύση; Δεν γίνετε να ακουμπάνε στο γυαλί μερικές; υπάρχει κίνδυνος να σπάσει;

Φιλώτα το σχόλιό μου, με πολύ φιλική διάθεση αν και λίγο άχαρο, λόγω χαρακτηρισμών, αλλά έτσι το βλέπω!

Εύχομαι το τελικό αποτέλεσμα να μ' αφήσει άναυδη!!!
Λούση μ'αρέσουν πολύ τα φυτεμένα και έχω ήδη ένα. Ήθελα να αλλάξω κλίγο και να πάω και σε κάτι διαφορετικό. Αν το έκανα και αυτό φυτεμένο πιστεύω οτι μετά δεν θα είχα καθόλου χρόνο για να ασχοληθώ όπως πρέπει και το αποτέλεσμα δεν θα ήταν αυτό που ήθελα.
__________________
www.kastoriacity.gr
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01493 seconds with 11 queries