Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 24-10-13, 23:38
Geologiskos Ο χρήστης Geologiskos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-10-2013
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή Ευχαριστώ Exelix!

Exelix καλησπέρα. Ελπίζω να είσαι καλά. Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου.
Σχετικά με τα ερωτήματα:
2 και 6) Τόσο χάλια είναι το φίλτρο μου; Βλέπω ότι έχει επιλογές να καλύψει και μεγαλύτερους όγκους ενυδρείου. Δεν παίζει ρόλο που το νερό είναι 5-6 L και όχι 11; Δεν κάνει καλύτερη δουλειά σε αυτόν τον όγκο νερού; Θα διαβάσω τα θέματα για φίλτρα και θα επανέλθω.

3) Λογικό αυτό που λες. Πάντως κοιμούνται κανονικά το βράδυ παρά τη λάμπα. Η αλήθεια είναι ότι την έβαλα πιο πολύ για να κρατήσω τη νησίδα τους ζεστή, για να βγαίνουν να στεγνώνουν. Τη μέρα έχει φυσικό φωτισμό το δωμάτιο. Άρα προτείνεις να μην την ανάβω ούτε το βράδυ, αν κατάλαβα καλά.

4) Φυσικά κ θα πάρω λάμπα UV, το έχω υπόψη μου. Απλά έχω τεντώσει λίγο με τα έξοδα από τότε που τις πήρα... (δεν ήξερες, δε ρώταγες...).

7) Μάλιστα. Άρα δεν είναι κάποια ασθένεια. Περνούν αρκετές ώρες μέσα στο νερό. Αλλά θα κάνω αυτό που λες, να είμαι σίγουρος ότι δεν τις ταλαιπωρώ.

Να σου πω την αλήθεια, δεν είχα κ τρελή άποψη, σε κάποια θέματα εδώ στο φόρουμ διάβασα για αλλαγή μια φορά τη βδομάδα, όταν έχεις φίλτρο. Θα το εφαρμόσω συχνότερα, δεν είναι πρόβλημα αυτό.

Ευχαριστώ πολύ κ πάλι για τις απαντήσεις.
Θα τα λέμε συχνά.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01593 seconds with 11 queries