Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #64  
Παλιά 16-04-10, 19:23
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από in the pond Εμφάνιση μηνυμάτων
Σωστός ο Άντρος...αλλά ακόμα πόσες φορές θα τα πούμε αυτά τα ίδια?
Άντρο, και άρθρα να γίνουν, πάλι η ίδια συζήτηση θα γίνεται.... έχω πραγματικά κουραστεί να λέω τα ίδια και τα ίδια. Αν ανατρέξετε πιο πίσω, σίγουρα θα βρείτε όσα έχεις αναφέρει εδώ, τουλάχιστον 4-5 φορές από εμένα. Θυμάσαι το θέμα με την αντλία που με πείρατε όλοι σας μονότερμα? Θυμάσαι τι σου είχα πει εκεί? Να μην επιμένεις σε πράγματα που μπορεί στο μέλλον να αλλάξεις γνώμη. Χαίρομαι ιδιαίτερα που έχεις ασχοληθεί με το θέμα και σε βρίσκω ενημερωμένο ακόμα και σε θέματα εξειδικευμένων συσκευών.

Άντρο, εσύ πιστεύεις ότι η λίμνη του Γιάννου όπως είναι τώρα με τις 40 και μια γλάστρες νυμφαίων είναι ιδανική για ΚΟΙ? Πες ανοικτά!
Δεν καταλαβες καλα ή και δεν θυμασαι καλα δεν διαφωνησα για το θεμα της αντλιας σε σχεση με το βαθος αλλα στην υψομετρικη διαφορα της αντλιας το οποιο και ακομα διαφωνω μαζι σου .

Μην το αρχισουμε ομως παλι αυτο απο την αρχη, γιατι εγω ποτε δεν ειπα να μην αντλουμε το νερο απο το βαθος αλλωστε βυθιζομενες αντλιες αγορασα για αυτο ακριβως το λογο.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lucy Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε παιδιά ... ο Χριστός κι η Παναγία!!! Τι πολλά που γράψατε ... κόκκινο μπλε μαύρο ... αδύνατον να τα διαβάσω!!!!

Να δώσω μόνο την απάντησή μου. Έξω υπάρχει ο ήλιος, τα υδρόφιλα και υδρόβια φυτά, και κυρίως ο φρέσκος καθαρός αέρας που με την κίνηση της επιφάνειας του νερού, το οξυγονώνει. Είναι αφημένα όλα στην φυσική ροή τους. Όπως ακριβώς "ζούνε" οι τόσες λιμνούλες της φύσης, "ζει " κι η δική μου.
Το ενυδρείο το στερούμε από ήλιο αέρα και μεγάλα φυτά. Η βιολογία δεν ξέρω κατά πόσο επηρεάζετε από τον ήλιο, αλλά εγώ ξέρω τι βλέπω! Υγιή ψάρια με ζωντανά χρώματα και πολύ κινητικότητα.

Δεν νομίζω σε καμία περίπτωση πως μπορούμε να συγκρίνουμε το ενυδρείο με την λίμνη. Γιατί δεν ξέρω, αλλά ξέρω τι βλέπω!!!!!!!!!!!!!

Και δεν λέω για τις δυο πρώτες φωτο που πραγματικά πνίγηκε στο πράσινο, αλλά και πέρυσι (2 επόμενες φωτο) μια χαρά ήταν.

Συγνώμη που δημοσιεύω εδώ δικές μου φωτο, αλλά ...
Lucy, δεν μιλαμε για χρυσοψαρα αλλα για κοι..........

Αλλο η λιμνη με κοι και αλλο με χρυσοψαρα.......

Εδω μιλαμε εχουν τα χρυσοψαρα μεσα σε γυαλες και πολλες φορες επιβιωνουν για πολλα χρονια μεσα σε αυτες και δεν θα επιβιωσουν μεσα σε αυτο το μικρο παραδεισσο που εχεις φτιαξει εσυ???

Υπαρχει ομως ενας κανονας για τα κοι ο οποιος λεει τα εξης: "Δωστε τους χωρο, καλη ποιοτητα νερου (σωστοι παραμετροι νερου) και πολυ καλη οξυγονωση για να τα δειτε να μεγαλωνουν οπως πρεπει και στο μεγεθος που πρεπει."

Τεραστιο το θεμα Lucy.....
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Andros : 16-04-10 στις 19:23 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01755 seconds with 11 queries