Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 20-03-17, 10:42
Ανδρεας1975 Ο χρήστης Ανδρεας1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-02-2017
Περιοχή: Μελισσια-Αττικη
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DEXFISH Εμφάνιση μηνυμάτων
Γρασιδάκι... θα σου πουν οι φυτεμένοι αλλά δεν νομίζω με τέτοιο ύψος να πιάσει. Οι βαλισνέριες δεν θέλουν κλάδεμα.
Κλαδεμα οταν φτασουν κορυφη δεν θα θελουν? Απο οτι ξερω κοβεις απο τηνβαση το φυλλο στις βαλισνεριες. Γρασιδακι δεν υπαρχει περιπτωση να μην πιασει με το φως που θα μπει...Αφου το βραδυ δεν θα αναβω αλλο φως...θα φωτιζει το μισο σπιτι το ενυδρειο απο μονο του!
-------------------------
Για να δωσω μια αποψη για τα βαρη....
Στο σαλονι δεν υπηρχε τζακι. Χτιστηκε (πανω σε δοκαρι) τζακι 1,10 μηκος Χ 60 βαθος Χ 60 υψος η εστια ενω φουσκα και τα συναφη απο επανω εφτασαν χτιστα με τουβλο στο ταβανι. 2,80 υψος απο πατωμα. Μετα ακριβως διπλα συνεχιστηκε μονομπλοκ τσιμεντενιος και σιδερωμενος παγκος βαθος 60 Χ μηκος 80 Χ 10 παχος. Ολα αυτα στηριζονται (και ριχνουν το βαρος τους) σε δυο ποδαρακια 10 εκατοστων που σηκωνουν ολη την κατασκευη 15 εκατοστα απο το πατωμα (το ηθελα με κενο απο κατω ο αθεοφοβος)! Ποσο βαρος κουβαλανε 2 ποδαρακια 20 εκατοστα? Και μπηκαν και σε τοιχο χωρις κολωνα κοντα. Τωρα που θελω να το κανω ενεργειακο θα βαλω μια μαντεμενια εστια 190 κιλων μεσα επιπλεον βαρος. Ρωτησα γαι αυτη την περιπτωση μηχανικο (τον θειο μου) και δεν εφερε καμια αντιρρηση.
Παντως αυτο που λεει ο Τακης ειναι σωστο...
Φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα!

Γιαυτο ρωταω συνεχεια....
__________________
Και τι δεν κανατε για να με θαψετε
Ομως ξεχασατε πως ειμαι σπορος...
Ντινος Χριστιανοπουλος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ανδρεας1975 : 20-03-17 στις 10:42 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01737 seconds with 11 queries