Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #178  
Παλιά 01-11-10, 11:50
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ύδωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
Θανάση φαίνεται πως έχεις κάνει πολλή δουλειά, και μόνο και μόνο γι' αυτό αξίζουν συγχαρητήρια.
Δεν θα εξετάσω την επιλογή του υλικού (ξύλο - πολυεστέρας) με την οποία καταρχάς διαφωνώ, ο χρόνος εύχομαι να σε δικαιώσει. Ούτε για την τοποθέτηση του τζαμιού θα μιλήσω, νομίζω οι προηγούμενοι το έχουν καλύψει το θέμα. Για το καπάκι μόνο λίγες παρατηρήσεις. Τα μεταλλικά συρραπτικά τα φοβάμαι μακροχρόνια με την υγρασία (σκουριάζουν) και το όποιο βερνίκι δεν τα προστατεύει απόλυτα. Χώρο για φωτιστικά και ανεμιστήρες, έχεις προβλέψει;
Οι παρατηρήσεις μου δεν έχουν σκοπό κριτικής. Αλλά επειδή βλέπω πως έχεις κάνει ΠΟΛΛΗ δουλειά, επισημαίνω κάποιες "λεπτομέρειες" για να μην πάει η δουλειά σου στράφι.
σε ευχαριστω και χαιρομαι απο την αρχη να μου επισημενουν διαφορα πραγματα , γιατι κι εγω πρωτη φορα κανω τετοια κατασκευη...
απλα δεν την εκανα βιαστηκα και πιστευω οτι δεν εχω κανει τιποτα τρομερα λαθη...

για το φωτιστικο οπως λες, το εχω βαλει, δεν το ειδες???

τα συρραπτικα δεν θα εχουν την παραμικρη επαφη με υγρασια. τα καπακια απο μεσα εχουν περαστει με το ιδιο μονωτικο που εχει περαστει ολο το ενυδρειο 3 χερια.

για ανεμηστηρες ετσι οπως ειναι τα καπακια μπαινουν πολυ ευκολα κοβοντας 2 γριλιες... απλα τωρα προσπαθω να τελειωσω για να βαλω νερο. τα ενεμηστηρακια εχω χρονο μεχρι το καλοκαιρι...

για την επιλογη ξυλου-πολυεστερα-μονωτικο θα ηθελα να μου πεις την αποψη σου και τους φοβους σου...
παντος την ιδεα την πηρα απο εδω
http://www.jonolavsakvarium.com/eng_...006/index.html
και την κατασκευη μου την εχω κανει πολυ πιο δυνατη και γερη απο οτι εκανε ο τυπος για λογους ασφαλειας...

για το τζαμι τι... ????

σε ευχαριστω για τις παρατηρησεις και ειναι δεκτες, αλλιως δεν θα εβαζα την παρουσιαση... μεσα απο την παρουσιαση διορθωνομαι κι εγω!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01637 seconds with 11 queries