Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 06-06-10, 10:52
yiannossavva Ο χρήστης yiannossavva δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-05-2007
Περιοχή: Λευκωσία-Κύπρος
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα.
Άντρο το θέμα εδώ ήτανε uv λάμπα για λίμνη???????????? Το από πού προέκυψε το θέμα μεγάλα ΚΟΙ νομίζω είναι στο ότι μεθοδικά η κουβέντα έπρεπε να πάει αλλού για να δικαιολογήσουμε τα αδικαιολόγητα!

Αλλά δεν με πειράζει απαντάω αναλυτικά καταθέτονταν την γνώμη μου και πάλη.

Δεν διαφώνησα ποτέ bottom drain. Αντιθέτως είπα ότι ανάλογα με το είδος της (λίμνης η ενυδρείου) που θα φτιάξη κάποιος στην αυλή του χρειάζεται η όχι.
Και λέω ξανά. Για εμένα πάντα λίμνη χωρίς φυτά είναι ενυδρείο στην αυλή. Στο ερώτημα που σας έκανα παλιά δεν απάντησε κάποιος το ότι δήποτε απλά επειδή δεν είχατε κάτι να απαντήσετε. Και ξαναρωτάω και τώρα.

Ποια η διαφορά μιας λίμνης 20,000 λίτρων που περιέχει φυτά που δεσμεύουν τα 5,000 λίτρα, και μιας λίμνης 15,000 λίτρων χωρείς φυτά? Που θα μεγαλώσουν ποιο πολύ τα ψάρια? Σε ποια λίμνη θα έχουμε ποιο καθαρό νερό (βιολογικά) ?

Δεν διαφώνησα ποτέ ότι δίνοντας περισσότερο χώρο στα ψάρια πετυχαίνουμε καλύτερη ανάπτυξη. Αλλά το παράδειγμα που έδωσα ποιο πάνω είναι ακριβός για να σου αποδείξω ότι μπορείς να έχεις και μεγάλα ΚΟΙ και φυτά. Όλα είναι θέμα χώρου.

Τώρα στο θέμα μας που είναι η U.V
Έχεις δει ότι στην εγκατάσταση μου εδώ έχω ενωμένη την λάμπα αλλά δεν είναι ποτέ στην πρίζα. Το νερό δεν πρασίνισε καθόλου. Το μόνο που θα επιτύχω συνδέοντας την στην πρίζα είναι να φουσκώσω ακόμα λίγο τον λογαριασμό του ηλεκτρικού ρεύματος.

Στην περίπτωση όμως που είχα ενυδρείο στην αυλή τότε ναι θα ήτανε απαραίτητη.
Για αυτό είπα στην αρχή ότι ανάλογα με το τη θα φτιάξεις χρειάζεται η όχι.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01575 seconds with 11 queries