Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 14-02-21, 12:48
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.386
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dkarae Εμφάνιση μηνυμάτων
....
1. Παρόλο που έπλυνα δύο χέρια το χώμα σε μια λεκάνη, έχω θολούρα που από εχτές καλά κρατεί και δεν λέει να υποχωρήσει.Λογικά το φίλτρο σιγά σιγά θα την εξαφανίσει
2. Έχω στα τζάμια φυσαλίδες. Είναι λογικό; αυτό δεν είναι πρόβλημα, θα φύγουνΤο φίλτρο επίσης δεν το βλέπω να δουλεύει και πολύ δυνατά. Δεν κάνει αυτές τις μπουρμπουλήθρες που βλέπω σε βίντεο με ενυδρεία. δεν χρειάζονται οι μπουρμπουλήθρες αλλά κάνει ανατάραξη στην επιφάνεια? Λέει ότι είναι 300 και είναι έχω πάρει το HS Platy 50 για ενυδρείο.βάλε μια φωτο το φίλτρο να το δούμε. Από υλικά τι έχει μέσα?
3. Έχω βάλει μέσα κάποια φυτά που πήρα από το pet αλλά δεν ξέρω τι να περιμένω. Τα πήρα με το μάτι... Είναι Echinodorous Yellow Sun, Acorus pusillus και Ludwigia sp. Super REd. Από τις ετικέτες σας τα γράφω. Τι να περιμένω από αυτά; Θέλουν κάτι ιδιαίτερο;εκτός από τον εχινόδωρο τα άλλα νομίζω ότι είναι απαιτητικά αλλά θα σου πουν και οι πιο ειδικοί
4. Μου έχουν δώσει από το pet shop ένα προϊον HS Bactoturbo που με έχει βγάλει εκτός προγράμματος με βάση ότι έχω διαβάσει τόσο καιρό. Λέει ότι βάζεις τα ψάρια το ρίχνεις και ξεκινάς άμεσα. Να το ακολουθήσω;[COLOR="red"]Ίσως βοηθήσει (ίσως λέω) την έναρξη της διαδικασίας στρωσίματος. Διάβασες για το στρώσιμο? πριν κάνεις μετρήσεις (τεστ σου έδωσαν?) μην βάλεις ψάρια
Με υπομονή και συνεχείς ερωτήσεις εδώ, θα τα πάτε καλά. Δεν θέλει βιασύνες στην αρχή για να μην υπάρξουν απογοητεύσεις (και θύματα).
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01507 seconds with 11 queries