Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 05-10-06, 00:20
Το avatar του χρήστη KOKORAS
KOKORAS Ο χρήστης KOKORAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-02-2006
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ ΑΚ. ΠΛΑΤΩΝΑ
Μηνύματα: 268
Προεπιλογή

Και μετά από 2 μήνες προσπάθειας και αρκετές αποτυχημένες γέννες (7), επιτέλους σήμερα είδα ένα σμήνος από κατι μικρά ζωίφια να ταλαιπωρούν το ζέυγος κοντά στην επιφάνεια του νερού. Δεν θα περιγράψω σε αυτήν την φάση την στοργικότητα των γονιών και την ταλαιπωρία να τα προσέχουν.
Μερικές ερωτήσεις έχω μπας και καταφέρω να δω μερικά από αυτά να μεγαλώνουν.
1.- Λόγω ατυχήματος με τις αρτέμιες JBL δεν μου βγήκαν ακόμη μετά από48 ώρες εάν ξέρει καποιος κάτι για τις συγκεκριμένες γιατί επείγομαι για ζωντανή τροφή. Να αναφέρω εδώ ότι τις έχω βάλει σε 1 λιτρο νερό με έξι κουταλιές (το κουταλάκι εμπεριέχεται στη συσκεβασία) αλάτι πάλι της JBL.

2.- Τώρα ταίζω με την SERA micron Που μου έχει μείνει από προηγούμενη γέννα των collisa lalia. Είναι καλή προτείνετε κάποια άλλη? η και κάποια άλλη?

Το ενυδρείο που φιλοξενεί την οικογένεια πλέον δεν ξέρω για πόσο ακόμα βέβαια θα παραμείνει οικογένεια, είναι το εξής:

96 L της M & A.

Φίλτρο τύπου Αμβούργου και ένα HYDOR 300/L εξωτερικό. Μία ερώτηση εδώ εάν μπορώ να αφαιρέσω το εξωτερικό και να βάλω μόνο ένα κυκλοφορητή στο Αμβούργου. Η είσοδος του HYDOR είναι πίσω από το σφουγγάρι σαν κυκλοφορητής δηλαδή και η έξοδος μπροστά από το σφουγγάρι για κανά μήνα περίπου. Πρόλαβε να αποικήσει το σφουγγάρι?

Υπόστρωμα τίποτα σκέτη γυάλα.

Διακόσμηση μία ρίζα μοπάνι και μία πέτρα με java moss, και καλσον με τύρφη και αρκετή καφέ άλγη στην πίσω πλευρά λόγου του ότι είναι ο φωτισμός εκεί.

Φωτισμός 2 λάμπες των 18W και μία 11W η οποία παραμένει ανοικτή και την νύκτα.

Περιμένω συμβουλές σας και σας ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

Υ.Γ. είναι η 8η γέννα αυτή. Φωτό θα ανεβάσω μόλις προμηθευτώ καινούργια ψηφιακή γιατί αυτή πυ έχω αν και είνα 5,2 megapixels βγάζει καλές φωτό μόνο σε εξωτερικούς χώρους.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02540 seconds with 11 queries