Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 25-04-05, 19:36
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή

εγω χρησιμοποιω απλο αλατι μαγειρικο χωρις προσθετα ροης. Για επειγουσες περιπτωσεις ρισκαρισε και κανε τα ακολουθα....
Σε ενα δοχειο βαζεις ενα λιτρο νερο προσθετεις 30γρ. αλατι και βαζεις αεραντλια στο φουλ. Προσοχη το αλατι το χτυπας σε ενα μιξερακι του φραπε για να διαλυθει καλα.... Παιρνεις το δισκακι και το βαζεις μεσα στο δοχειο με το αλατονερο. Εδω αρχιζουν τα δυσκολα. Ο δισκος αρχιζει να αναπνεει γρηγορα και μετα απο λιγο καποια λεπτα γυρναει στο πλαϊ και αρχιζει να αναπνεει αργα. Εκεινη τη στιγμη τον βγαζεις και τον επιστρεφεις στο ενυδρειο του . Η προσοχη στο φουλ και η αεραντλια κοντα του για να υποβοηθησεις την αναπνοη του αν χρειαστει.... Το επαναλαμβανεις 3 φορες τη μερα και βλεπεις πως πανε τα πραγματα. Σε εμενα δουλεψε για παρασιτα στα βραγχια και πρησμενο στομαχι και μεχρι στιγμης ο δισκος το παλευει.... Βεβαια εγω χρησιμοποιησα και στεραζιν αλλα πιστευω οτι τη δουλεια την εκανε το αλατι... Εγγυηση για το αποτελεσμα δεν υπαρχει αλλα αν βλεπεις οτι πλησιαζει το τελος δοκιμασε το.....Δεν ειναι δικη μου πατεντα, το εχω διαβασει σε πολλες πηγες και το συστηνουν πολλοι και απο το φορουμ.....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,29527 seconds with 11 queries