Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #54  
Παλιά 16-06-11, 20:27
Το avatar του χρήστη mikrosaquaristas
mikrosaquaristas Ο χρήστης mikrosaquaristas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2009
Περιοχή: euboea
Μηνύματα: 859
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από glazar Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι το συμπερασμα δεν ειναι αυτο και κακως εχεις βγαλει τετοιο συμπερασμα, γιατι κανενας εδω δεν υποστηριζει το αυτονοητο.
Αυτο που λες για τους ιδιωτες το ιδιο ισχυει και για τους εκτροφεις.
δλδ ενας εκτροφεας που θα κανει μια γεννα θα τα δωσει ολα τα κουταβια και θα τα επιβλεπει μεχρι να γερασουν? ή ειναι πιο ευκολο για αυτον που το εχει επαγγελμα να "απαλλαγεί" απο τα "ελαττωματικά" κουταβια και να μεινει με τα γερα τα οποια θα μοσχοπουλησει ειτε σε ΠΕΤ ΣΟΠ, ειτε σε ιδιωτες.
αποκλείεται αυτό που λές...

ή μηπως δεν μας αρεσει να βγαζει γεννα ενας ιδιωτης 1-2 φορες σε ολη τη ζωη του σκυλου και να τα δωσει μιση τιμη απο εναν εκτροφεα ? εγώ κανένα πρόβλημα αν οι γονείς είναι τσεκαρισμένοι τουλάχιστον ως προς θέματα υγείας (αλλά πόσο έχουν αυτές οι εξετάσεις και ποιός ιδιώτης της κάνει?)

Τελος παντων η συζητηση απο την αρχη της δεν ειχε καμμια σχεση με ολα αυτα.Αυτα ειναι θεματα που γυριζουν παντα σε θεωρειες και ρομαντισμους.
το ολο θεμα ειναι αυτο που ειπε ο ΖΙΡΟ και εκει θα πρεπει να επικεντρωθεις.
Πολυ απλα ειναι ο τροπος και το "απολυτο" της γνωμης.

Δεν ειναι παντα και σε ολους ετσι. Η κοπελα πηρε εναν κουταβο και βομβαρδιστηκε απο χιλια δυο ποστς που την δειχνουν οτι "πρεπει " να κανει αυτα που της γραφεις γιατι αυτα ειναι τα σωστα.Και αλλα τοσα πριν διαλεξει σκυλο αν θυμασαι.

συγνώμη αλλά χίλια δυό πόστ που της δείχνουν ότι πρέπει να κάνει αυτά που της γράφω δεν υπάρχουν-ούτε ένα βασικά,με συγχέεις με κάποιον άλλο...

Δεν υπαρχει μονο ενας τροπος.Υπαρχουν πολλοι και καθως ο καθενας μας ειναι διαφορετικος, ετσι θα επιλεξει να ακολουθησει και τον αναλογο.
Ο καθε σκυλος φτιαχνεται και με βαση τον χαρακτηρα του ιδιοκτητη.
Οπως ολοι μας ξεκινησαμε και ειμασταν αρχαριοι και συνηθως ξεχναμε αυτους που ειχαν αυτη την συμπεριφορα σε εμας τοτε και τους κατακριναμε.

ο κάθε σκύλος είναι πρώτα σκύλος- και το να γίνει νευρόσπαστο επειδή είναι ο ιδιοκτήτης του ή επιθετικός επειδή είναι ο ιδιοκτήτης του.......προσωπικά αν μπορούσα θα αφαιρούσα πολλούς σκύλους απο πολλούς ιδιοκτήτες-το βρίσκεις απόλυτο αυτό? και γιατί το απόλυτο να είναι πάντα κακό???

Ολα αυτα εντελως φιλικα παντα. προσωπικά-πάντα μόνο φιλικά μιλάω στα φόρουμ-και στα σκυλοφόρουμ το γεγονός ότι μοιραζόμαστε κοινά ενδιαφέροντα μόνο φιλικά αισθήματα μου δημιουργεί

Γιατι καποιοι εδω μεσα θεωρουν οτι η Θεσσαλονικεις ειναι αγροικοι και θεωρουν τυχερο τον εαυτο τους που δεν ζουν εδω.Και ευτυχως για εμας που δεν τους εχουμε εδω. (αυτο δεν αφορουσε εσενα ε . Αλλα επειδη το σακατεψαμε το θεμα ειπα να το πω και αυτο )
γουστάρω τρελά Σαλόνικα-μετανιώνω που σπούδασα Αθήνα-μεγάλη βλακεία εκ μέρους μου
και έχω και στην Σαλόνικα αγαπημένο φίλο και εκτροφέα που πραγματικά τα δίνει πολύ φτηνά τα σκυλιά του
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,09114 seconds with 11 queries