Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #52  
Παλιά 07-02-07, 18:49
Το avatar του χρήστη GhostShip
GhostShip Ο χρήστης GhostShip δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 365
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην GhostShip
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GP250381 Εμφάνιση μηνυμάτων
σταματα να τρως κρεας,σταματα να τρως ψαρι,διωξε αν εχεις τα κατοικιδια σου και αστα ελευθερα,μην ξαναπας σε τσιρκο,εφαρμοσε οτι λες και ασε τους ψευτοιδεολογισμους και μετα παλεψε για αυτο και πες μαγκες εγω το κανω αυτο και το υποστηριζω μεχρι τελος.
Και αυτό ισχύει για όλους που προσπαθούν να το παίξουν "ζωόφιλοι" ανάμεσα στους ζωόφιλους... Κανείς δε χρειάζεται να κάνει καμία αρχή φίλε μου GP250381 γιατί δε θα καταλήξουμε ποτέ πουθενά. Πάνω σ'αυτό το θέμα ο καθένας δικαιοματικά έχει την άποψή του την οποία και θα προσπαθεί να την διαιωνίσει όσο το συνεχίζουμε. Ζωόφιλος είναι αυτός που κατα κύριο λόγο αγαπάει τα ζώα και φροντίζει να είναι αυτά καλά, άσχετα αν του ανήκουν ή όχι... Και επειδή στο χόμπι μας επιβάλεται η ζωοφιλία κανείς δε μπορεί να πει το αντίθετο ή παράδειγμα να πει εγώ αγαπάω και έχω ψάρια αλλά πχ σιχαίνομαι τις γάτες! Άλλο να έχεις αδυναμία σε κάποιο/α είδος/οι αλλά πέρα απο κει να αγαπάς και τα υπόλοιπα ζώα(ζωόφιλος) και άλλο να θέλεις μερικά λόγω γούστου και να μην ενδιαφέρεσαι για τα υπόλοιπα, πράγμα που μόνο με τη ζωοφιλία δεν έχει να κάνει!!! Και όποιος είναι ζωόφιλος δε το δείχνει με λόγια αλλά με πράξεις! Και πηστεύω πως οι πράξεις που κάνουμε για τα ενυδρεία μας(εκτός απο εξαιρέσεις) είναι πέρα για πέρα ζωοφιλικές και δε προσπαθούμε να "φυλακίσουμε" τα ψαράκια μας. Ας σταματήσουμε λοιπόν εδώ αυτό το θέμα και να κοιτάξουμε τα ψάρια μας!!!

Υ.Γ. Και αφήστε τις τιγανιές στην άκρη
__________________
Δημήτρης
Aquarium can constitute high aesthetic and internal calm product !

http://www.zoofilia.gr/newsletters/stopviolence.html

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ...!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,06161 seconds with 11 queries